ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΚΑΛΑ ΚΑΛΩΔΙΑ ΗΧΕΙΩΝ

Μηνύματα
96
Reaction score
97
2) Το ΄΄δάνειο΄΄ που ζητήθηκε δεν είναι χρηματικό,αλλά γνωστικό,με βέβαιη προσδοκία τις μικρότερες δυνατές απώλειες σε χρόνο,χρήμα και ψυχική ηρεμία για μια μαθησιακή διεργασία που θα όφειλε να βιωθεί εις το έπακρον προκειμένου να εμπεδωθεί...
η γνωση δεν δανειζεται, ΑΝΤΑΛΛΑΣΕΤΑΙ ή ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ!! δεν μπορει να επιστραφει πισω!!!!!! Εξαλλου αυτος δεν ειναι και ο λογος υπαρξης αυτου του site???? και ουτε αναγεται με τετοια ευφυολογηματα σε χρημα!!
ΗΜΑΡΤΟΝ ΠΙΑ (δις)!!!:headbang:
 

Z

Zdimis

Guest
Παίζει μεγάλο ρόλο σε τύπους σαν κι εσένα νάναι τυφλή ηδοκιμη.Και Λάιος είναι καλός έμπορος και θα προτιμούσε να πουλήσει καλώδια των 1000 ευρώ αντί των διακοσίων εφόσον αντελήφθη μετά την εποικοδομητική κουβέντα πουχατε τα ανταγωνιστικά και σε ποια κατηγορία τιμής καλώδια θαχεις μαζέψει ώστε να σου φέρει κ τα αντίστοιχα δικά του .Αυτό στο λέω γιατί σε κύκλο ηχοληπτων Αλλά λέει για τα mogami σε σχέση με τα χρυσεπικλητα και το προφίλ των πελατών που ασθμαινουνε στο ανοιγμα του μεταλλικου κουτιου με το σκαλιστο logo Όχι κακά πράγματα αλλά με ανάλυση βάση της ψυχολογικής ανάγκης κάποιων πελατών να αγοράσουν ακριβά καλώδια και μάλιστα όχι με δάνειο.
 
Last edited by a moderator:

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.959
Reaction score
55.131
ΑΤΟΠΟ!!!!!
το οτι ζηταω την γνωμη καποιου σημαινει αυτοματος οτι και οτι την αποδεχομαι!!! ποσο μαλλον δε να θεωρησω και την νοημοσυνη μου υποδεεστερη των αλλων!!!! ΗΜΑΡΤΟΝ ΠΙΑ!!!:headbang:
πιστευω πως κανενας ανθρωπος στον κοσμο δεν ειναι τοοοσο βλακας ωστε ...
[DOUBLEPOST=1458728321][/DOUBLEPOST]
προσπαθω να ειμαι πολυ προσεχτικος στις αγορες μου.
Εάν όμως κάτι τέτοιο ίσχυε στον απόλυτο βαθμό που θέτει ο αφορισμός,τότε η ανάγκη να ζητήσεις τη γνώμη άλλων επί του εν λόγω ζητήματος συνεπάγεται ότι θα εμπιστευόσουν τη νοημοσύνη τους περισσότερο από τη...δική σου.:sneaky:
Χαίρομαι που επιτέλους...παραδέχεσαι το άτοπον.:D
η γνωση δεν δανειζεται, ΑΝΤΑΛΛΑΣΕΤΑΙ ή ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ!! δεν μπορει να επιστραφει πισω!!!!!! Εξαλλου αυτος δεν ειναι και ο λογος υπαρξης αυτου του site???? και ουτε αναγεται με τετοια ευφυολογηματα σε χρημα!!
ΗΜΑΡΤΟΝ ΠΙΑ (δις)!!!:headbang:
Σε ζητήματα όπου υπεισέρχονται υποκειμενικά δεδομένα,η εκτιθέμενη γνώση είναι ουσιαστικώς...δανεική,αφού μπορεί κάλλιστα να επιστραφεί στον αρχικό κάτοχο.
Ούτε και θ'ανάγεται εκείνη σε...χρόνο μεσολαβούσης της αυθάδειας.:wink:
 

Μηνύματα
96
Reaction score
97
Χαίρομαι που επιτέλους...παραδέχεσαι το άτοπον.:D
Σε ζητήματα όπου υπεισέρχονται υποκειμενικά δεδομένα,η εκτιθέμενη γνώση είναι ουσιαστικώς...δανεική,αφού μπορεί κάλλιστα να επιστραφεί στον αρχικό κάτοχο.
Και φυσικά ούτε ανάγεται εκείνη σε χρόνο μεσολαβούσης της...αυθάδειας.:wink:

Δυοίν λεγόντοιν θατέρου θυμουμένου ο μή αντιτείνων τοις λόγοις σοφότερος.


για να μην χαλασω το post μου;)
 

Μηνύματα
348
Reaction score
685
Απο την μία καλό έιναι που προτατεύουμε τα € κάποιου με φθηνές πλυν τίμιες προτάσεις , απο την άλλη όμως δεν πρέπει να απαξιώνουμε ή να κριτικάρουμε την απόφαση του (και ενίοτε την ακοή του) στο να αγοράσει κάτι ακριβότερο ή κατι που του γουστάρει πραγματικά να ακούει. Και όχι δεν υπάρχει χρυσό δισκοπότηρο στα καλώδια και στον ήχο γενικότερα , ώστε να βολεύομαστε και να λέμε "είμαι κομπλέ". Το δισκοπότηρο πάει ανάλογα με την τσέπη την οποία καλά κάνουμε και προστατεύουμε , αλλά σίγουρα επηρεάζει και τις επιλογές μας.
Όσον αφορά τα καλώδια ηχείων , τα "καλά" , "ακριβά" ή "πειραγμένα" καλώδια δεν κάνουν μόνο eq δυστηχώς. Τιουνάρουν και άλλες παράμερους όπως attack , sustain , release , το soundstage , αρμονικές κλπ. Εξαρτάται απο το ηχείο , το αυτί και την τσέπη του καθενός η αξιολόγηση αυτών των χαρακτηριστικών. Θυμάμαι ένα βιολονίστα τι πλάκα έπαθε όταν άκουσε πως αναπαράγεται το violin snapping με ενα πανάκριβο kubala - sozna . Το αγόρασε επιτόπου ο δύστυχος , έλα όμως που είχε και άπειρη τρέλα με τα βιολιά....
Φίλε STHEOFI , προσπάθησε να διαλέξεις με βάση κάποια ιδιαίτερα χαρακτηριστικά που θα εκτιμήσεις , και όχι μόνο λόγω διαφορετικού eq πχ λίγο καλύτερο μπάσο
 

Μηνύματα
96
Reaction score
97
Παίζει μεγάλο ρόλο σε τύπους σαν κι εσένα νάναι τυφλή ηδοκιμη.Και Λάιος είναι καλός έμπορος και θα προτιμούσε να πουλήσει καλώδια των 1000 ευρώ αντί των διακοσίων εφόσον αντελήφθη μετά την εποικοδομητική κουβέντα πουχατε τα ανταγωνιστικά και σε ποια κατηγορία τιμής καλώδια θαχεις μαζέψει ώστε να σου φέρει κ τα αντίστοιχα δικά του .Αυτό στο λέω γιατί σε κύκλο ηχοληπτων Αλλά λέει για τα mogami σε σχέση με τα χρυσεπικλητα και το προφίλ των πελατών που ασθμαινουνε στο ανοιγμα του μεταλλικου κουτιου με το σκαλιστο logo Όχι κακά πράγματα αλλά με ανάλυση βάση της ψυχολογικής ανάγκης κάποιων πελατών να αγοράσουν ακριβά καλώδια και μάλιστα όχι με δάνειο.
φιλτατε, το οτι θα εχω τα καλωδια για αμμεση συγκριση δεν σου λεει κατι?
πιστευεις οτι οταν θα τα ακουω (και δεν θα ακουω μονος μου) θα βαλω ευρω μεσα στα αυτια μου?

φιλικα
 

Μηνύματα
96
Reaction score
97
φιλε melodos,
φυσικα θα προσπαθησω (οσο μπορει το αυτι μου) να συνεκτιμησω και αλλα χαρακτηριστικα, σε ευχαριστω:)
[DOUBLEPOST=1458737291][/DOUBLEPOST]* και οι γνωσεις μου
 

Z

Zdimis

Guest
Έχεις 50% να μην ακούσειςτα ευρώ και 100% αν η παρέα σου κάνει τις αλλαγες χωρις να γνωριζειςΚαθώς εκτός από γνώμες για Μάρκες υπάρχουν και γνώμες για μεθοδολογία οι οποίες μπορούν να φανούν χρήσιμες σε συμπεράσματα όχι απαραίτητα για να δώσεις λιγοτερα ε υρώ αλλά να έχεις τον καλύτερα ήχο με βάση την πρωτογενη αίσθηση πρόσληψης -την ακοη- αυτή οφείλει να σε ικανοποιήσει είναι η αληθινή στην άλλη την περίπτωση επειδή επεισερχονται πολύπλοκοι ψυχολογικοί παράγοντες καταναλωτικης -αγοραστικης συμπεριφορας -επιλογης(μην ξεχναμε οτι θα προβεις σε αγορα καποια στιγμη )το συμπέρασμα θα έχει "δηλητηριαστεί" από ένα κάρο παράγοντες άσχετους με το πρωτογενές αισθητήριο πρόσληψης του ηχητικού ερεθίσματος το αυτί,κι εσύ θα νομίζεις πως είσαι ανεπηρέαστος και εγώ ανώμαλος που στο θέτω Έτσι.Μεγάλη μοντά έκανες πάντως και θά λύσεις με τον πλέον ενδεδειγμένο τρόπο το θέμα σου αφου θα ακουσεις.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.959
Reaction score
55.131
Δυοίν λεγόντοιν θατέρου θυμουμένου ο μή αντιτείνων τοις λόγοις σοφότερος.
για να μην χαλασω το post μου;)
"Συγχωρώ τους ανθρώπους όταν δεν συμφωνούν με την άποψή μου, αλλά δεν τους συγχωρώ όταν δεν συμφωνούν με τη δική τους."
(Tαλεϋράνδος)
Για τον εαυτό μου τουλάχιστον,είμαι βέβαιος πως δεν φιλονικώ...Διότι όπως έλεγαν και οι αρχαίοι ημών πρόγονοι,΄΄Παντί λόγω λόγος παλαίει΄΄.
 


Ν

Νίκος Σταθόπουλος

Guest
Επειδή εγώ στο focus μου δεν βλέπω διαφορές ανάμεσα στην 95άρα βενζίνη και τη 100άρα racing, δεν σημαίνει ότι ο τύπος με το supercar είναι ηλίθιος και τον τρώει η τσέπη του που γεμίζει με πανάκριβο κάυσιμο. Εγώ είμαι ο άσχετος που μπορεί να περάσει η σκέψη απο το μυαλό μου ότι το Focus είναι supercar. Προφανώς επειδή δεν έχω οδηγήσει ποτέ supercar.
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Εεε παιδια ,εαν περισσευει πουθενα κανα belden η' mogami διαμετρου 4mm (κατα προτιμηση ατερματιστο ) 4 εως 5 μετρα ενδιαφερομαι για αμεση αγορα, σοβαρα ( pm ) - .
Συγγνωμη για το ασχετο, αλλα λογω της μεγαλης αναγνωσιμοτητας των καλωδιοθεματων .... καταλαβαινετε ...
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.462
Reaction score
74.973
Εεε παιδια ,εαν περισσευει πουθενα κανα belden η' mogami διαμετρου 4mm (κατα προτιμηση ατερματιστο ) 4 εως 5 μετρα ενδιαφερομαι για αμεση αγορα, σοβαρα ( pm ) - .
Συγγνωμη για το ασχετο, αλλα λογω της μεγαλης αναγνωσιμοτητας των καλωδιοθεματων .... καταλαβαινετε ...
Έχω Belden 4mm, θα σ' τα χαρίσω φυσικά αφού δεν τα χρησιμοποιώ πιά. Αρκετά κομμάτια, αλλά μικρότερα απο 4 μέτρα νομίζω.
Στείλε πιέμ με τα μήκη που θέλεις.
 

Μηνύματα
96
Reaction score
97
"Συγχωρώ τους ανθρώπους όταν δεν συμφωνούν με την άποψή μου, αλλά δεν τους συγχωρώ όταν δεν συμφωνούν με τη δική τους."
(Tαλεϋράνδος)

Το οτι συνεχιζεις να απαντας με φθηνα ευφυολογηματα χωρις αντικρισμα, μονο και μονο για να προσπαθησης να αιτιολογησης το αξιωμα σου εδω, αντι να απαντησης ή να βοηθησης με την τυχουσα γνωση σου πανω στο θεμα που ανοιξα, με κανει ακομη πιο αληθη σε αυτο που σου εγραψα πιο πανω (εαν να το καταλαβες).
Συνεχισε ετσι να προβοκαρεις οποιον τολμησει να εγειρει ερωτηματα και να αξιωσει τεκμηριωμενες απαντησεις - γνωμες μεσα στον (κατα τα αλλα) δικο σου χωρο.
Ας σε κρινουν και ας με κρινουν οι υπολοιποι συμφουρητες.
Εγω απαξιω να σου απαντησω πλεον.
 
  • Like
Reactions: kl1

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Έχω Belden 4mm, θα σ' τα χαρίσω φυσικά αφού δεν τα χρησιμοποιώ πιά. Αρκετά κομμάτια, αλλά μικρότερα απο 4 μέτρα νομίζω.
Στείλε πιέμ με τα μήκη που θέλεις.
Τι γλυκιά!!!
Μήπως σου έχει μείνει και κανένα ζευγάρι matrix να το χαρίσεις σε μένα ;:p
 



Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Έχω Belden 4mm, θα σ' τα χαρίσω φυσικά αφού δεν τα χρησιμοποιώ πιά. Αρκετά κομμάτια, αλλά μικρότερα απο 4 μέτρα νομίζω.
Στείλε πιέμ με τα μήκη που θέλεις.
:hi:
Ωω ευχαριστω !
 




Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.766
Μηνύματα
2.875.589
Members
37.951
Νεότερο μέλος
theo tzio
Top