Τελικά... ολική αναβάθμιση


Μηνύματα
1.449
Reaction score
6.711
Η μπουγάδα αρχηγέ μου δεν χαλάει χωρίς μπάσο. Εσύ μας μπερδεύεις νομίζω. Τα πρίμα δεν κουνάνε μανταλάκια.!
Η μπουγάδα αρχηγέ μου δεν χαλάει χωρίς μπάσο. Εσύ μας μπερδεύεις νομίζω. Τα πρίμα δεν κουνάνε μανταλάκια.!
Είπαμε..... LOUDNESS
Η κα Ειρήνη απέναντι...

...καλή, καλή?
Στα νιάτα της ήταν όπλο απ ότι λένε
Τώρα είναι μόνο για μουγαδες
 
Last edited:

Μηνύματα
1.449
Reaction score
6.711
IMG_20200317_132312.jpg
IMG_20200317_132301.jpg

Τελικά με αυτά τι γίνεται;;;
Είναι ιδιοκατασκευη....
Δεν ρωτάω για τα μπάσα ρωτάω μήπως είναι γενικώς παραφωνία στο όλο σύστημα....
 


Μηνύματα
632
Reaction score
575
Αν δεν ειναι κατεστραμενα, αστα πανω μεχρι να βγαλεις ακρη. Λεπτομερεια προς το παρον!
 

Μηνύματα
1.449
Reaction score
6.711
Τσέκαρε αν το κόκκινο καταλήγει σε κόκκινο και το μαύρο καταλήγει σε μαύρο.
Εννοείται..... Είπαμε δεν είμαι και τόσο κουδουνας...... ;)
Μηπως πριν την αλλαγη , το μπασο σου ηταν ασαφες, αργο και πλαδαρο και με την αλλαγη και την παραπανω ισχυ, εσφιξε το μπασο και εγινε πιο στακατο, πιο γρηγορο και αυτο το μεταφραζεις η μεταφραστηκε σε ελλειψη χαμηλου?

Ανεβασε λιγο παραπανω απ το κανονικο σταθμες και δες λιγο εκει υψηλοτερο τι γινεται αν προφανως ειναι καλυτερα τωρα?
Εξετάζω και πολύ αυτη την περίπτωση....
Δεν το έχω αποκλισει....
Δοκιμές από χτες πολλές.....
Θα δώσω και λίγο χρόνο......
 
Last edited:

I

iason

Guest
Εννοείται..... Είπαμε δεν είμαι και τόσο κουδουνας...... ;)
Κουδουνας!!!! Δεν το έχω ξανακούσει αυτό.
Ρε τι μαθαίνει ο άνθρωπος......
Εάν είναι οκ σφιγμένα στις μπανάνες,η κολλημένα όπως πρέπει και όχι κομμένα προς το παρών ξεπέρασε το.
 



Μηνύματα
518
Reaction score
460
Συγνωμη λες οτι σε μικρες εντασει δεν εχεις μπασο με κλειστο loudness πως θα εχεις μπασο φιλε μου? εννοειται οτι δεν θα εχεις προβλημα να ειναι ανοικτο σε μικρες εντασεις για αυτο σχεδιαστηκε το ρημαδι το Loudness.

Παντως το μηχανημα φαινεται χαιριασμενο βρες εναν αξιολογο ηλεκτρονικονα να το πας για ελεγχο.

YΓ Αμπασος ο Cav A10..? Xριστος και Αποστολος....
Για την απόδοση με το loudness έχεις δίκιο έβγαζε πράμα όταν ήταν on αλλά ο nad c 275 με τον προενισχυτή του και τα ρυθμιστικά τονικοτητας στο 0 έβγαζε όσο μπάσο μπορούσαν να βγάλουν τα audio spectrum Artemis 2 και σίγουρα δεν ήταν θέμα υπόοδηγησης γιατί ο nad ήταν 2x150 άρα μηδενική διαφορά ισχύος μεταξύ των δυο.
 

Μηνύματα
1.449
Reaction score
6.711
Κουδουνας!!!! Δεν το έχω ξανακούσει αυτό.
Ρε τι μαθαίνει ο άνθρωπος......
Κουδουνας
Τενεκες
Σκεπαρνι
Ταγαρι

Συνονημα όλα αυτά.....



Volos city
 

papavmax

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.080
Reaction score
1.601
Δεκτό και βάσιμο το σχόλιο για την χρήση loudness.....
Όπως βλέπεις όμως έγιναν παράπονα και από άλλους ιδιοκτήτες cav για τις χαμηλές του....
Ακου φιλε μου εχω στην κατοχη μου τον Cav A10 και τον Cav A8 και τον Cav A12 πιστεψε ξερω πολυ καλα τα θηρια απο την ανατολη, και εμενα με ξερει πολυ καλα η ΤELE.

Μηπως τα 2 μελη που εκαναν παραπονα για το χαμηλο του ειχαν τον Α10 που εχεις εσυ τωρα στα χερια σου μηπως το μηχανημα που προσγειωθηκε στα χερια σου εχει αλλαξει πολους ιδιοκτητες εχει γραψει πολλα χιλιομετρα με σκοπο αυτη την στιγμη να ειναι υπερηλικο? λεω εγω τωρα χωρις να θελω να σε ανησυχησω.

Δεν σου λεω οτι ο Α10 einai o σουπερ ντουπερ ενισχυτης διαυγεια η αναλυτικοτητα η κρυσταλινα πριμα δεν εχει επειδη ομως εχω ενα καρο ενισχυτικα sansui-τσακιριδαιους-Xtz-Audio analoge και μια ντουζινα Harman kardon o A10 εχει απο τα καλυτερα χαμηλα σε συγκριση με αλλα μηχανακια εχει εξω και δεν μιλαμε για πλαδαρο μπασο σφιχτο η στακατο μην μπερδευεσαι με αυτα που διαβαζεις ακομα και σε χαμηλες εντασεις το βραδυ με πατημενο του loudn. το καταλαβαινεις αμεσως οτι γεμιζει ο χωρος.

Δεν ξερω τι συμβαινει με τον δικο σου και αν ειναι χεριασμενος ενας ελεγχος ομως ειναι απαραιτητος και ισως βρεις αυτο που ψαχνεις, το πρωτο δειγμα το πηρες αφου ανοιξες το καπακι περασε απο ενα τσεκ και ισως αυτο που θα ακους μετα με αυτο που ακους τωρα να εχει τεραστια διαφορα.
 

Μηνύματα
1.449
Reaction score
6.711
Το παλικάρι που μου πούλησε τον ενισχυτή με διαβεβαίωσε ότι είναι πρώτο χέρι και σχεδόν μου ορκίστηκε ότι δεν έχει μπει χέρι ποτέ.... Μόνο για τις λάμπες που άλλαξε πρόσφατα

Από την μεριά μου επειδή έχουμε κάνει πολλες ώρες κουβέντα για τα ηχητικά και πριν την αγορά και μετά, τον πιστεύω, γιατί δεν θα ήταν και κάτι τραγικό να μου πει ότι άλλαξε ένα πυκνωτη


Τώρα τι να πω.....
Κοίταξα με μεγεθυντικό φακό βίδες κλπ και δεν υπάρχει ίχνος από σημάδι
 




PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.634
Reaction score
12.210
Οι λυχνίες επάνω αναγράφουν τον τύπο τους. Επίσης μπορεί να είναι τυπωμένος πάνω στη πλακέτα, κάπου δίπλα.
Αν δεν κάνω λάθος φοράει 6DJ8, E88cc, 6922 κ.τ.λ., που είναι αντίστοιχες. Δεν χρειάζεται να ψάξεις λεπτομέρειες. Μόνο για δοκιμή τις θέλεις να διαπιστώσεις τι συμβαίνει.
 

Μηνύματα
1.449
Reaction score
6.711
Ξέρουμε τι μάρκα είναι οι υπάρχουσες;
Και με τι μάρκα θα αντικατασταθουν;
Και από που;



Τώρα με την καραντίνα να γίνει και το ανάλογο ψαχτηρι....
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.634
Reaction score
12.210
JJ είναι οι συγκεκριμένες.
Δεν είναι ώρα για ψάξιμο. Βρες δυο δανικές για δοκιμή και μόνο.
 

Μηνύματα
1.449
Reaction score
6.711
JJ είναι οι συγκεκριμένες.
Δεν είναι ώρα για ψάξιμο. Βρες δυο δανικές για δοκιμή και μόνο.
Δανεικες αποκλείεται
Είμαστε χωριό εδώ....
Σαν υδραυλικός έχω μπει σε πάνω από 2 χιλιάδες σπίτια και δύο πραγματα δεν έχω δει ποτέ....

Πελάτισσα με προκλητικο ντυσιμο και άγριες ερωτικές διαθέσεις


Και λαμπατο ενισχυτή.....
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.594
Μηνύματα
2.865.258
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top