ενισχυτές τάξης ΑΒ και μερικώς Α





Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Προσωπικά, εδώ και χρόνια, θεωρώ λάθος την ύπαρξη των παθητικών ηχείων, καθώς και την ύπαρξη τελικών ενισχυτών, ή ολοκληρωμένων ενισχυτών.
Στου κουφού , όχι του Κωστάκη μας του Κρητικού, την πόρτα , όσο θέλεις βρόντα.
Εδώ στο pro audio , μιλάς για αυτοενισχυόμενα στους μαγαζάτορες και ξυνίζουν τα μούτρα τους.
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Μα έδωσες τα 20αρια για αυτά τα σκατούλια;Και το χειρότερο είναι ότι αυτά θα παίζουν και καλύτερα στο χώρο σου...:hunter:
Μερικές φορές η παντόφλα 43 νούμερο , έχει θετικά αποτελέσματα...
 

Μηνύματα
12.828
Reaction score
10.048
:roflmao::roflmao::roflmao: Κρίμα που κωλοβάρεσα όσο ήμουν Ελλάδα και δεν πήγα να τα ακούσω για λίγο... Και μου είχε πει ο Χρήστος να πάω.
 



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.100
Reaction score
124.655
Εδώ στο pro audio , μιλάς για αυτοενισχυόμενα στους μαγαζάτορες και ξυνίζουν τα μούτρα τους.
Χαχαχαχα, σε νιώθω Νικ! ;)
[DOUBLEPOST=1471027221][/DOUBLEPOST]
Θεωρώ ότι τα νέα αποκτήματα του gonis αξίζουν δικό τους thread!
Ναι, ναι, θέλουμε αναλυτικό ριβιου!

(Αν δουλεύουν, τι βύσματα έχουν, να, τέτοια)
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Χαχαχαχα, σε νιώθω Νικ! ;)
Ευτυχώς που τώρα έχω να κάνω κυρίως με τον ποταπό ασύρματο ήχο , τύπου gadget κιετς και όχι με χαιντιές και profe.
Θα με είχαν κλείσει φυλακή οι ξεροκέφαλοι...
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Αίσχος!
Σου έβαλε like όλη η...΄΄συμμορία των ημιμαθών΄΄.Πού πηγαίνει μια υποδοχή με τόσους ΄΄άσχετους΄΄; :D

Υποθέτω ότι θα τα συνδέσεις σε πρώτο στάδιο σε αναλογική έξοδο προενισχυτή μέσω των υποδοχών AES/EBU -οι οποίες με το σχετικό διακοπτάκι μετατρέπονται σε αναλογικά XLR.

Θα εισπράξεις ακροαματική απόδοση ριζικώς διαφορετική σε σχέση με τις Μάγκισσες.Αξίζει όμως το ΄΄βάσανο΄΄.;) Μην αμελήσεις να πειραματιστείς ενδελεχώς με εναλλακτικές τοποθετήσεις εντός του χώρου-αλλά και σε διαφορετικά δωμάτια.
Συνοδεύονται απο κάτι σιδεριές :eek:
View attachment 62255
Του Kii τα...κάγκελα -και τα μυαλά...εKii.:wink:
http://www.avsite.gr/forum/threads/Μόναχο-κατόπιν-εορτής.145390/page-8#post-1985394
 
Last edited:


Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.008
Χρηστάρα καλοάκουστα , να τα χαρείς. Τι παλιοκαλώδια είναι αυτά τα μαύρα τύπου pc ?
Βάλε τίποτις χαλιεντάδικα ρε Χρήστο του 1000άρικου να το φχαριστηθείς.
Ακόμα σκέφτομαι να σε φωνάξω , για ακρόαση των ενεργών των δικών μου με τους βρωμοsansui.
Προλαβαίνουμε μέχρι τις 28?
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.386
Reaction score
93.958
Θεωρώ ότι τα νέα αποκτήματα του gonis αξίζουν δικό τους thread!
Σιγά τα ηχεία για να έχουν δικό τους θέμα.

Έδωσε τα τέρατα που είχε και πήρε νομιστεράκια! :p

Ας ανοίξει καλύτερα θέμα για το ΑΕΚ! :)
 

Μηνύματα
348
Reaction score
685
Προσωπικά, εδώ και χρόνια, θεωρώ λάθος την ύπαρξη των παθητικών ηχείων, καθώς και την ύπαρξη τελικών ενισχυτών, ή ολοκληρωμένων ενισχυτών.
Γι' αυτό, η συμβουλή μου σε κάθε άνθρωπο που πάει να φτιάξει ένα ηχοσύστημα, είτε δικαναλου είτε πολυκάναλου ήχου, εμπεριέχει αποκλειστικά τη χρήση ενεργών ηχείων και την ενασχόληση με ισοστάθμιση χώρου (ενεργητική και παθητική). Οτιδήποτε άλλο, το κατακρινω (και θα συνεχίσω να το κατακρινω) ως λάθος. Γιατί είναι λάθος. :)
Ωραία λάθη ρε γμτ όμως....κάποια είναι πολύ ωραία λάθη....


:biggrin::p
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Ωραία λάθη ρε γμτ όμως....κάποια είναι πολύ ωραία λάθη....
:biggrin::p
Ή όπως οφείλουμε να κρατάμε σε μια διαυγή άκρη του μυαλού,μικρή σημασία έχει πόσο ωραίες,cool ή ΄΄προχώ΄΄ είναι οι τύπισσες που ανταμώνουμε,αφού κατά βάθος όλες...γάμο επιδιώκουν ως κατάληξη.

 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.100
Reaction score
124.655
Ναι βεβαίως, και φιλ φρι, αλλά μη το διατυμπανίζεις εκ των υστέρων ως "σωστό" το λάθος που έκανες, επειδή το απολαυσες! Θα είμαι κει να σου θυμίσω.. ;)
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.093
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top