Astronaut Jr. 2ch hi-fi set up

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Ζάααααααπ πέψε του Δγιονύση το όφωνο ντελόγο! :bigboss:

Αν κάμει ο Αστρονάφτης μετρήσεις πριχού τσι μετρήσομενε εμείς ν' ανοίξομε βεντέτα θέλει... :sneaky: :vinsent:
:lolsign::lolsign::lolsign:


Είπα να βρω κι εγώ μια εποικοδομητική ασχολία ( έναντι για παράδειγμα της αγοράς καλωδίων ) και αμέσως να σπείρεις τη διχόνοια! :p :p :p
 
Last edited:


Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Άρα, δεν είναι ότι διατρέχει κίνδυνο κάποιο μηχάνημα ή το αυτί μου.
Η ψυχική μας υγεία θα κινδυνέψει.
Εσύ θα ρωτάς άλλα, οι γιατροί θα απαντάνε άλλα, ο μπουτχιας θα προσπαθεί να το αποσαφηνίσει εκλαϊκεύοντάς το με τον δικό του μοναδικό τρόπο και κανείς μας, ούτε και εσύ βέβαια ως άμεσα ενδιαφερόμενος, δε θα καταλαβαίνει Χριστό....
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Η ψυχική μας υγεία θα κινδυνέψει.
Εσύ θα ρωτάς άλλα, οι γιατροί θα απαντάνε άλλα, ο μπουτχιας θα προσπαθεί να το αποσαφηνίσει εκλαϊκεύοντάς το με τον δικό του μοναδικό τρόπο και κανείς μας, ούτε και εσύ βέβαια ως άμεσα ενδιαφερόμενος, δε θα καταλαβαίνει Χριστό....
Πολύ πιθανό. Θα δείξει.
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Ζάααααααπ πέψε του Δγιονύση το όφωνο ντελόγο! :bigboss:

Αν κάμει ο Αστρονάφτης μετρήσεις πριχού τσι μετρήσομενε εμείς ν' ανοίξομε βεντέτα θέλει... :sneaky: :vinsent:
Ζω για τη στιγμή που θα ανοίξεις θρεντ με τις μετρήσεις σου Ακαρλιάρη μου!!!!
 

Μηνύματα
414
Reaction score
891
Απο όσο έχω διαβάσει, λένε για έως ένα μέτρο ή παραπάνω απο 2.2 μέτρα και ότι εξαρτάται και απο το κάτω όριο αποκοπής του cross ( ή όπως το λένε; )
Μιλάς για τα ηχεία σου ή γενικώς; Διότι η genelec (genelec 8050) συστήνει από 1.10m μέχρι 2.00m την ιδανική απόσταση από το πίσω όριο.
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Μιλάς για τα ηχεία σου ή γενικώς; Διότι η genelec (genelec 8050) συστήνει από 1.10m μέχρι 2.00m την ιδανική απόσταση από το πίσω όριο.
Σαν γενικό κανόνα το λένε όπου έχω διαβάσει.
 





Μηνύματα
813
Reaction score
1.788
Αν στο παραπανω παραδειγμα, πισω απο το ηχειο εχουμε συρομενη μπαλκονοπορτα με διπλο τζαμι, τι ισχυει;;
Εγώ θα έβαζα 2 μεγάλα πανελάκια τουλάχιστον 10cm πάχος Βασίλη εκεί όπως το είδα. Αν θυμάμαι καλά έχεις χώρο προς τις γωνίες μετά τα παράθυρα άρα μπορείς να προσαρμόσεις ροδάκια ή πόδια για να τα κάνεις στην άκρη όταν δεν ακούς.
 

Μηνύματα
539
Reaction score
1.203
Γενικα, με τζαμαρια πισω απο τα ηχεια, εχω περισσοτερες ανακλασεις σε σχεση με τοιχο;;
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Αν στο παραπανω παραδειγμα, πισω απο το ηχειο εχουμε συρομενη μπαλκονοπορτα με διπλο τζαμι, τι ισχυει;;
Εάν την κρατούσεις εντελώς ανοιγμένη κατά την ακρόαση,τότε θα ίσχυε άπειρη απόσταση από οπίσθιο προς τα ηχεία τοιχωματικόν όριο,παράλληλα όμως μεγαλύτερη έκθεση σε θόρυβο υποβάθρου και λοιπά στοιχεία του εξωτερικού περιβάλλοντος,συμπεριλαμβανομένων και των...γειτόνων που θα παραπονούνταν πιθανώς περισσότερο.

Εάν την κρατήσεις ερμητικά κλειστή,τότε θ'αποτελούν οι εκτεταμένες γυάλινες επιφάνειες δευτερεύουσες πηγές παρασιτικής ακτινοβολίας μέσω συντονισμών.
 


Μηνύματα
539
Reaction score
1.203
Εάν την κρατούσεις εντελώς ανοιγμένη κατά την ακρόαση,τότε θα ίσχυε άπειρη απόσταση από οπίσθιο προς τα ηχεία τοιχωματικόν όριο,παράλληλα όμως μεγαλύτερη έκθεση σε θόρυβο υποβάθρου και λοιπά στοιχεία του εξωτερικού περιβάλλοντος,συμπεριλαμβανομένων και των...γειτόνων που θα παραπονούνταν πιθανώς περισσότερο.

Εάν την κρατήσεις ερμητικά κλειστή,τότε θ'αποτελούν οι εκτεταμένες γυάλινες επιφάνειες δευτερεύουσες πηγές παρασιτικής ακτινοβολίας μέσω συντονισμών.

Αντιληπτον.
 


wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Εάν την κρατούσεις εντελώς ανοιγμένη κατά την ακρόαση,τότε θα ίσχυε άπειρη απόσταση από οπίσθιο προς τα ηχεία τοιχωματικόν όριο,παράλληλα όμως μεγαλύτερη έκθεση σε θόρυβο υποβάθρου και λοιπά στοιχεία του εξωτερικού περιβάλλοντος,συμπεριλαμβανομένων και των...γειτόνων που θα παραπονούνταν πιθανώς περισσότερο.

Εάν την κρατήσεις ερμητικά κλειστή,τότε θ'αποτελούν οι εκτεταμένες γυάλινες επιφάνειες δευτερεύουσες πηγές παρασιτικής ακτινοβολίας μέσω συντονισμών.
Οπότε άστην ...μισάνοιχτη χαχαχα

Πιο σοβαρά τώρα, μάλλον το καλύτερο είναι αυτό που είπε ο dionisp ... 2 μεγάλα πανελάκια
 

Μηνύματα
539
Reaction score
1.203
Εγώ θα έβαζα 2 μεγάλα πανελάκια τουλάχιστον 10cm πάχος Βασίλη εκεί όπως το είδα. Αν θυμάμαι καλά έχεις χώρο προς τις γωνίες μετά τα παράθυρα άρα μπορείς να προσαρμόσεις ροδάκια ή πόδια για να τα κάνεις στην άκρη όταν δεν ακούς.
Πανελ απορροφησης εννοεις; Τροχηλατα, ναι.
Συναμα εχεις δει τα σχεδια των σαμπ, ε;!o_O
Ας ερθουν πρωτα τα αγκωναρια, να τα συνδεσει ο Ζαπ και το βλεπω.
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.133
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top