Audyssey MultEQ Editor app


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.465
Ένας γυαλάκιας προγραμματιστής βαριόταν και είπε να φτιάξει σε πιο advaned μορφή το app να δουλευει σε pc.
στείλε λινκ μωρέ:geek:
 


Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
ειναι αυτο free το οποιο ειναι σε εξελιξη μαλλον με καποια χαρακτηριστικα ρυθμισης καλυτερα απο το app και βλεπεις και τις μετρησεις των θεσεων που εχεις μετρηση με το mic ...... https://github.com/ratbuddy/ratbuddyssey

....δεν το εχω δουλεψει ακομα...

κατι σαν αυτο για την εικονα .....free

αντε βοηθα μουστακια
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.465
ειναι αυτο free το οποιο ειναι σε εξελιξη μαλλον με καποια χαρακτηριστικα ρυθμισης καλυτερα απο το app και βλεπεις και τις μετρησεις των θεσεων που εχεις μετρηση με το mic ......https://github.com/ratbuddy/ratbuddyssey

....δεν το εχω δουλεψει ακομα...

κατι σαν αυτο για την εικονα .....free

αντε βοηθα μουστακια
σήμερα δύσκολα Κωστή....έχω κάνει το σπίτ πτανα με τον μικρό....και πρέπει
1. να συμμαζέψω (τουλάχιστον το σαλόνι:tongue:)
2. έχω τουρνουά war thunder μέχρι τις 4:laugh:(ούτε φοιτητής να μουν που παίζαμε 12ωρα pro)
3. θέλω να κάνω και μπάνιο
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.465
μην μας πεις μετα το μπανιο, ξερουμε.... :lolsign:
δεν έχει τίποτα άλλο Κωστή....
οι επιλογές είναι 1. και 2. :laugh: :lol:

ξούρισμα με τη μηχανή....αύριο....δεν κουνιέμαι σήμερα...τέντωσα:devilish:
 

Μηνύματα
1.407
Reaction score
2.820
καλα το εκανες K. ROMPOTIS
Σκέτο Κώστα συνονόματε.
σήμερα δύσκολα Κωστή....έχω κάνει το σπίτ πτανα με τον μικρό....και πρέπει
1. να συμμαζέψω (τουλάχιστον το σαλόνι:tongue:)
2. έχω τουρνουά war thunder μέχρι τις 4:laugh:(ούτε φοιτητής να μουν που παίζαμε 12ωρα pro)
3. θέλω να κάνω και μπάνιο
Εμείς έχουμε ξεσκίσει το Risk, το πρώτο παιχνίδι κράτησε δύο μέρες, απίστευτο επιτραπέζιο το συστήνω ανεπιφύλακτα.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.465
Σκέτο Κώστα συνονόματε.

Εμείς έχουμε ξεσκίσει το Risk, το πρώτο παιχνίδι κράτησε δύο μέρες, απίστευτο επιτραπέζιο το συστήνω ανεπιφύλακτα.
εγώ αν πω να παίξω επιτραπέζιο με τον μικρό....θα μου φάει τη μισή πίστα :lol:
 

Μηνύματα
1.407
Reaction score
2.820
Εκανα τρεις ισοσταθμίσεις, μία με μόνο το αριστερό υπογούφερ, μία μόνο με το δεξί και μία με τα δύο, τι φωτό θέλεις Κώστα ποια θέση και με τι smoothing; Για αρχή τα βάζω εδώ με 1/24 μόνο θέση ακρόασης αλλά όλες το ίδιο ήταν πάνω κάτω και μία λεπτομέρεια, στην εφαρμογή έλεγε για κάθε επόμενη θέση μέτρησης να τοποθετείται το μικρόφωνο όχι πάνω από 60cm.



ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΥΠΟΓΟΥΦΕΡ.PNG ΔΕΞΙ ΥΠΟΓΟΥΦΕΡ.PNG ΔΥΟ ΥΠΟΓΟΥΦΕΡ.PNG
 
Last edited:

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Εκανα τρεις ισοσταθμίσεις, μία με μόνο το αριστερό υπογούφερ, μία μόνο με το δεξί και μία με τα δύο, τι φωτό θέλεις Κώστα ποια θέση και με τι smoothing; Για αρχή τα βάζω εδώ με 1/24 μόνο θέση ακρόασης αλλά όλες το ίδιο ήταν πάνω κάτω και μία λεπτομέρεια, στην εφαρμογή έλεγε για κάθε επόμενη θέση μέτρησης να τοποθετείται το μικρόφωνο όχι πάνω από 60cm.



View attachment 158371 View attachment 158372 View attachment 158373
βάλτε 1/24 και no smoothing και τις τρεις μετρησεις.......και τις 3 με το app .....

την πρωτη θεση μετρησης....

την πρωτη θεση μετρησης απο το προγραμμα
 

Μηνύματα
1.407
Reaction score
2.820
βάλτε 1/24 και no smoothing και τις τρεις μετρησεις.......και τις 3 με το app .....

την πρωτη θεση μετρησης....

την πρωτη θεση μετρησης απο το προγραμμα
Το κανα ήδη αλλά γιατί γράφεις "βάλτε"; Ενας είμαι.
Και κάτι άλλο, αυτή η εφαρμογή δεν έχει 0 -10 +10 αλλά 75 - 80 κ.ο.κ. db, το αντίστοιχο 0 της επίσημης εφαρμογής ποιο είναι στην ξένη; Το 75;
 
Last edited:



Μηνύματα
1.407
Reaction score
2.820
@K. ROMPOTIS βάλε και τα αντίστοιχα απο το App του Marantz ;)
Α δεν παίζει, θα χάσω πολύ χρόνο κι ήδη έχασα τη μέρα μου με τις ισοσταθμίσεις, αλλαγές καλωδίων στα υπογούφερ για να το δει το δεύτερο ως πρώτο, θα μου βγουν τα μάτια. Θα πρέπει να κάνω print screen απ το κινητό κι όπως ξέρεις η εφαρμογή αργεί ν ανοίξει και μετά να μπω απ το κινητό εδώ στο σάιτ και να κάνω επεξεργασία και εισαγωγή εικόνων, ουφ κουράστηκα και που το γραψα.
 


Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
1 λ
Α δεν παίζει, θα χάσω πολύ χρόνο κι ήδη έχασα τη μέρα μου με τις ισοσταθμίσεις, αλλαγές καλωδίων στα υπογούφερ για να το δει το δεύτερο ως πρώτο, θα μου βγουν τα μάτια. Θα πρέπει να κάνω print screen απ το κινητό κι όπως ξέρεις η εφαρμογή αργεί ν ανοίξει και μετά να μπω απ το κινητό εδώ στο σάιτ και να κάνω επεξεργασία και εισαγωγή εικόνων, ουφ κουράστηκα και που το γραψα.
Ααα ένα λεπτό είναι. Φάγαμε τον γάιδαρο.
 

Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
τα καταφερες βρε !!!!!

δειχνει οτι και το app αν κρινω απο την προηγουμενη φωτο του app

οταν βρεις χρονο κανε αλλη μια μετρηση και με τα δυο ....αλλα βαλε την φαση στο 90 και στα 2sub πριν την ισοσταθμιση.

μετα βαλε απο το app τι δειχνει για τα sub
 

Μηνύματα
1.407
Reaction score
2.820
τα καταφερες βρε !!!!!

δειχνει οτι και το app αν κρινω απο την προηγουμενη φωτο του app

οταν βρεις χρονο κανε αλλη μια μετρηση και με τα δυο ....αλλα βαλε την φαση στο 90 και στα 2sub πριν την ισοσταθμιση.

μετα βαλε απο το app τι δειχνει για τα sub
Κάτι μου λέει ότι κάτι δεν έχεις καταλάβει ή εγώ δεν έχω καταλάβει. Φυσικό είναι να δείχνει ό,τι και το app αφού το αρχείο απλά το ανοίγεις με άλλη εφαρμογή. Με τη φάση στο 90 τι ακριβώς πιστεύεις ότι θα πετύχω; Να καλύψω τη λακούβες στους 50 κι 90 κύκλους; Αυτό τώρα θα γινει την Τετάρτη που είναι αργία γιατί αύριο δουλεύω.
 

Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
ναι, λογικα το ιδιο δειχνει απλα οπως ειχες βαλει καποια γραφηματα ειδα οτι εχει διαφορα απο το app
.....αλλα επεσα εξω λογω smoothing απο το προγραμμα που ειχες βαλει...

ναι με την αλλαγη της φασης πιθανοτατα να φτιαξεις τα 90 που εχεις πιο θεμα...
....οταν βρεις χρονο..
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.608
Μηνύματα
2.867.795
Members
37.938
Νεότερο μέλος
AlexisAvdis
Top