Bryston 4B3

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.097
Reaction score
124.652
Εντάξει, υψηλής πιστότητας μηχάνημα είναι το κάθε μπριστον, και η εγγύηση του κατασκευαστή ξεπερνάει τα δεδομένα της αγοράς.

Η προσήλωση της μπριστον ήταν πάντα οι αξιοπρεπεστατες μετρήσεις, και η έλλειψη "χαρακτήρα". Δηλαδή, ουδέτερο ενισχυτικό στάδιο, όπως προβλέπεται.

Είναι άριστα ενισχυτικά για λάτρεις της ουδετερότητας και της μετρήσιμα υψηλής πιστότητας.

Ωραία, τον εγκωμίασα αρκετά.

Επιτρέψτε μου τώρα να σας τη "σπάσω" λίγο, με μια απλή ερώτηση:

Γιατί ρε διαολε να δώσεις 6 χιλιάρικα για 30 κιλά σίδερα όταν κάνεις την ίδια δουλειά παμφτηνα με ένα ρημαδι ενκορ λίγων γραμμαρίων βάρους;

Να σας δείξω τις μετρήσεις του Αμίρ στα ενκορ για να αποδείξω την ουδετερότητά τους; Δε χρειάζεται, το γνωρίζετε όλοι. Μετράνε τόσο ρημαδιασμένα άψογα, που πιο "ουδέτερος", ψοφάς.

Φιλικά. Πάντα. :drinks:
 




Μηνύματα
27.074
Reaction score
25.005
Και που να δείς τα SANSUIγια , 38 κιλά ό ένας , 46 ο άλλος. :roflmao::taunt::drinks:
Μιλάμε για σίδερο, χαλκό , αλουμίνιο. Απόλα έχει ο μπαξές.
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.802
@JOHN MARKOU, όταν γράφεις έτσι αναλυτικά αλλά συνάμα με απλό τρόπο και κατανοητά από τον καθένα που δεν έχει ειδικές γνώσεις αλλά και χωρίς να γίνεται κουραστικός πραγματικά χαίρομαι!
 


Akis_G

Τηγανιτοειδές (κόντρα πλακέ) μπάσο!
Μηνύματα
2.301
Reaction score
7.776
Γιατί ρε διαολε να δώσεις 6 χιλιάρικα για 30 κιλά σίδερα όταν κάνεις την ίδια δουλειά παμφτηνα με ένα ρημαδι ενκορ λίγων γραμμαρίων βάρους;
Γιατι τα ενκορ δεν εχουν χροιες ενω εχουν μικροσκοπικο γρεζι.
Neeext
 

P

PMC

Guest
Νομίζω έχει άριστες μετρήσεις !
Το μεγάλο βάρος το έχουν ρίξει στην ελειψη παραμόρφωσης .....άρα ούτε χροιές ούτε χαρακτήρας ούτε τίποτα.
Εργαλείο ησυχίας και ουδετερότητας όπως πρέπει να είναι όλα τα ενισχυτικά .
Τον ίδιο χαρακτήρα έχουν και οι προενισχυτες αλλά και το dac της τελευταίας σειράς της εταιρίας.

Από το λινκ που έβαλε ο ΙΝΑΝ πιο πάνω . 4Β3.
98CB014B-26DA-48F1-B2CE-5441D8D9A7E4.jpeg
 
Last edited by a moderator:


Μηνύματα
172
Reaction score
240
Η bryston ως γνωστόν τα πάει καταπληκτικα με πολύ καλή συνταγή σε αξιοπιστία, ουδετερότητα,ισχύ,ήχο εδώ κ δεκαετίες στους τελικούς ενισχυτες της.ο 4b3 είναι εξαιρετικός τελικος.παρολο που ο Benchmark που έχω μετρά καλύτερα σαφώς από τον bryston,o δεύτερος είναι πιο καλοηχος .
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Η bryston ως γνωστόν τα πάει καταπληκτικα με πολύ καλή συνταγή σε αξιοπιστία, ουδετερότητα,ισχύ,ήχο εδώ κ δεκαετίες στους τελικούς ενισχυτες της.ο 4b3 είναι εξαιρετικός τελικος.παρολο που ο Benchmark που έχω μετρά καλύτερα σαφώς από τον bryston,o δεύτερος είναι πιο καλοηχος .
Οχι,ο Amir θα ελεγε παρτε Crown και Hypex!Μετρανε καλυτερα να'ουμε... :p
 

K

kimon

Guest
Γιάννη συμφωνώ απόλυτα σε ότι έγραψες,κ εννοείτε ότι δεν έχω καμία αμφισβητηση για την τιμιότητα των Bryston,(ως κ κάτοχος 3ων τελικών της),απλά εδώ έρχομαι κ κάνοντας τον συνήγορο του διαβόλου ρωτάω,άρα δεν μπορούν να θεωρηθούν ενισχυτές αναφοράς έτσι?Απλά ΠΟΛΥ τιμιοι για αυτό που δίνουν...
Ο χαρακτηρισμός "αναφοράς" όταν χρησιμοποιείται με την έννοια του "απολύτως καλύτερου" δεν είναι σωστός. Ένα σύστημα αναφοράς δεν είναι το απολύτως κορυφαίο, απλώς είναι σύστημα με το οποίο είναι εξοικειωμένος ο δοκιμαστής και το χρησιμοποιεί ως μέτρο σύγκρισης (σύστημα αγκύρωσης το ονομάζει ο Δ. Σταματάκος ) όταν κρίνει την ηχητική συμπεριφορά άλλων συσκευών. Πώς ο μεσημβρινός του Γκρήνουϊτς είναι η αναφορά για τον καθορισμό των ωριαίων ατράκτων;
Αυτό που εννοείς στην δεκαετία του εβδομήντα το έλεγαν "state of the art" .
 

P

PMC

Guest
Η bryston ως γνωστόν τα πάει καταπληκτικα με πολύ καλή συνταγή σε αξιοπιστία, ουδετερότητα,ισχύ,ήχο εδώ κ δεκαετίες στους τελικούς ενισχυτες της.ο 4b3 είναι εξαιρετικός τελικος.παρολο που ο Benchmark που έχω μετρά καλύτερα σαφώς από τον bryston,o δεύτερος είναι πιο καλοηχος .
Τον benchmark δεν τον έχω ακούσει . Έχω μόνο διαβάσει για αυτόν.
Τον 4bsst τον είχα πολλά χρόνια .
Εσυ που τους έχεις και τους δυο ( και μάλιστα τον bryston τον καινούριο ) μπορείς να μας πεις ποιος είναι αυτός που προτιμάς ?
Λες ότι ο benchmark μετράει καλύτερα σαφώς από τον bryston. Πως το ξέρεις ?
 

Μηνύματα
172
Reaction score
240
https://audiosciencereview.com/foru...-and-measurements-of-benchmark-ahb2-amp.7628/
Τον benchmark δεν τον έχω ακούσει . Έχω μόνο διαβάσει για αυτόν.
Τον 4bsst τον είχα πολλά χρόνια .
Εσυ που τους έχεις και τους δυο ( και μάλιστα τον bryston τον καινούριο ) μπορείς να μας πεις ποιος είναι αυτός που προτιμάς ?
Λες ότι ο benchmark μετράει καλύτερα σαφώς από τον bryston. Πως το ξέρεις ?
Όποτε θέλεις το κανονίζουμε κ τον ακούς!
https://audiosciencereview.com/foru...-and-measurements-of-benchmark-ahb2-amp.7628/

Όποτε θέλεις το κανονίζουμε κ τον ακούς!
Κοίτα κ ο Benchmark είναι εξαιρετικός....ο bryston λιγάκι πιο μουσικός,λιγότερο αδρος...ίσως η παντελής έλλειψη παραμόρφωσης και θορυβου να δίνει αυτό τον τόνο στον Benchmark... σίγουρα μιλάμε για δύο κορυφαία ενισχυτικά...
Το μοτο της εταιρείας το έχεις προσέξει?"the measure of excellence".ο τύπος έχει τρέλα με τις μετρήσεις,κ όμως οι μετρήσεις δεν είναι πάντα το παν... χωρίς να θέλω να πω ότι δεν δείχνουν κ τπτ...
 
Last edited:

P

PMC

Guest
https://audiosciencereview.com/foru...-and-measurements-of-benchmark-ahb2-amp.7628/

Όποτε θέλεις το κανονίζουμε κ τον ακούς!

Κοίτα κ ο Benchmark είναι εξαιρετικός....ο bryston λιγάκι πιο μουσικός,λιγότερο αδρος...ίσως η παντελής έλλειψη παραμόρφωσης και θορυβου να δίνει αυτό τον τόνο στον Benchmark... σίγουρα μιλάμε για δύο κορυφαία ενισχυτικά...
Το μοτο της εταιρείας το έχεις προσέξει?"the measure of excellence".ο τύπος έχει τρέλα με τις μετρήσεις,κ όμως οι μετρήσεις δεν είναι πάντα το παν... χωρίς να θέλω να πω ότι δεν δείχνουν κ τπτ...

Ωραία .
Έχεις μια άριστη μέτρηση για τον benchmark.
Γιατί γράφεις ότι μετράει σαφώς καλύτερα όμως από τον bryston?
Από την στιγμή που δεν τους έχει μετρήσει και τους δυο ο ίδιος ,πως το γράφεις αυτό?
Εσυ με ποιον ακούς τελικά ? Ποιος σου αρέσει πιο πολύ?

Ευχαριστώ για την πρόσκληση.
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.134
Reaction score
26.692
Ωραία .
Έχεις μια άριστη μέτρηση για τον benchmark.
Γιατί γράφεις ότι μετράει σαφώς καλύτερα όμως από τον bryston?
Από την στιγμή που δεν τους έχει μετρήσει και τους δυο ο ίδιος ,πως το γράφεις αυτό?
Εσυ με ποιον ακούς τελικά ? Ποιος σου αρέσει πιο πολύ?

Ευχαριστώ για την πρόσκληση.
Οι μετρήσεις του Αμίρ για τον benchmark είναι καλύτερες από αυτές που έχει ανακοινώσει η ίδια η bryston για τον δικό της. Τώρα, αν η τελευταία είναι μετριοπαθής (διόλου απίθανο) δεν μπορούμε να το ξέρουμε. Μόνο αν ο Αμίρ μετρήσει υπό τις ίδιες συνθήκες και τον bryston, μπορούμε να είμαστε σίγουροι.
Αυτό που είναι σίγουρο είναι ότι αν θέλεις κλάσης "παραδοσιακής", οι bryston είναι μονόδρομος, με μοναδική εξαίρεση τους πολλαπλάσιας τιμής boulder. Μάλιστα, ο μοναδικός λόγος για να τούς προτιμήσεις (αν μπορείς να διαθέσεις τα εξωφρενικά ποσά που ζητάνε) είναι να χρειάζεσαι το απόλυτο σε τερατώδη ισχύ.
Να πούμε όμως, όπως είπε και το μεγάλο αυτί, ότι παρόμοιες εξαιρετικές μετρήσεις έχουν και οι hypex ncore και οι purify (τα νέα "μωρά" του... Πούτζη), σαφώς πιο οικονομικοί, πολύ πιο βολικοί και ελαφριοί, πολύ λιγότερο πεινασμένοι για ρεύμα.
 

Μηνύματα
427
Reaction score
425
Επιτρέψτε μου τώρα να σας τη "σπάσω" λίγο, με μια απλή ερώτηση:

Γιατί ρε διαολε να δώσεις 6 χιλιάρικα για 30 κιλά σίδερα όταν κάνεις την ίδια δουλειά παμφτηνα με ένα ρημαδι ενκορ λίγων γραμμαρίων βάρους;


Γιατί ο ΑΒ με είκοσι χρόνια εγγύηση θα παίζει για 40 χρόνια και θα επισκευάζεται και ο ενκορε σε 10 το πολύ χρονάκια θα τα παίξει και δεν επισκευάζεται, άσε που είναι super smd.
Βέβαια εγώ σκέφτομαι να πάρω ncore!
 

Μηνύματα
119
Reaction score
269
yyy
Επιτρέψτε μου τώρα να σας τη "σπάσω" λίγο, με μια απλή ερώτηση:

Γιατί ρε διαολε να δώσεις 6 χιλιάρικα για 30 κιλά σίδερα όταν κάνεις την ίδια δουλειά παμφτηνα με ένα ρημαδι ενκορ λίγων γραμμαρίων βάρους;


Γιατί ο ΑΒ με είκοσι χρόνια εγγύηση θα παίζει για 40 χρόνια και θα επισκευάζεται και ο ενκορε σε 10 το πολύ χρονάκια θα τα παίξει και δεν επισκευάζεται, άσε που είναι super smd.
Βέβαια εγώ σκέφτομαι να πάρω ncore!
ΜΑ με τα δια χρηματα (6kiloeuro) θα μπορεις να αγοραζεις ενκορ για 100 χρονια.
 

Μηνύματα
2.340
Reaction score
4.902
Επιτρέψτε μου τώρα να σας τη "σπάσω" λίγο, με μια απλή ερώτηση:

Γιατί ρε διαολε να δώσεις 6 χιλιάρικα για 30 κιλά σίδερα όταν κάνεις την ίδια δουλειά παμφτηνα με ένα ρημαδι ενκορ λίγων γραμμαρίων βάρους;


Γιατί ο ΑΒ με είκοσι χρόνια εγγύηση θα παίζει για 40 χρόνια και θα επισκευάζεται και ο ενκορε σε 10 το πολύ χρονάκια θα τα παίξει και δεν επισκευάζεται, άσε που είναι super smd.
Βέβαια εγώ σκέφτομαι να πάρω ncore!
Γνωρίζεις από κάποια πηγή ότι η συχνότητα βλαβών των Hypex είναι μεγαλύτερη από αυτή των Bryston; Πως καταλήγεις δηλαδή στο συμπέρασμα σου;
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.059
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top