DACs - τελειωμό δεν έχουν

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.426
Reaction score
15.052
Ομολογώ πως το γλυκοκοίταζα... και εντάξει ένα εξωτερικό τροφοδοτικό θα το έβαζα γιατί μου είναι εύκολο (έστω και diy από spare parts πεταμένα στα συρτάρια)....
Εμένα από το review του Amir με "χάλασε" η χαμηλή έξοδος ακουστικών...
 

A

amoustakas

Guest
Ομολογώ πως το γλυκοκοίταζα... και εντάξει ένα εξωτερικό τροφοδοτικό θα το έβαζα γιατί μου είναι εύκολο (έστω και diy από spare parts πεταμένα στα συρτάρια)....
Εμένα από το review του Amir με "χάλασε" η χαμηλή έξοδος ακουστικών...
Ο amir λέει ότι τα εξωτερικά τροφοδοτικά δεν κάνουν καμία απολύτως διαφορά ως προς τις μετρήσεις. Το ίδιο και τα regenerator.
 

Μηνύματα
2.599
Reaction score
4.585
@wnet Μα γι αυτό λέω πως θα έπρεπε να δοκιμαστεί με ένα εξωτερικό τροφοδοτικό, λογικά θα μπορεί να δώσει κάτι παραπάνω στην έξοδο. Ένα τροφοδοτικό 5v/3A δε κάνει 10€ και υπάρχει παντού.

@Σταύρος Λαγκαδιανός συμφωνώ με αυτό που λες αλλά πρέπει να μπορούμε να κρίνουμε μία συσκευή και με το μέχρι που μπορεί (εύκολα) να φτάσει.
 

Μηνύματα
4.086
Reaction score
3.580
Tι ακριβώς καλώδια χρειάζονται τελικά για να συνδεσεις ενεργά με xlr input ?
Αυτά κάνουν ?
 


Μηνύματα
2.599
Reaction score
4.585
Καλησπέρα γνωρίζει κανείς κάτι για το fiio k5 pro?
Άψογη παρουσίαση, σου λέει όσα πρέπει να ξέρεις. Το ζουμί πάντως είναι στο conclusion, τα λέει ωραία το άτομο.

 

Μηνύματα
21
Reaction score
2
Άψογη παρουσίαση, σου λέει όσα πρέπει να ξέρεις. Το ζουμί πάντως είναι στο conclusion, τα λέει ωραία το άτομο.

Λογω κακων αγγλικων (δικων μου) μαλλον οχι....το θέλω λογω usb
 




A

amoustakas

Guest
Αξιολόγηση Mytek Liberty

 

Μηνύματα
1
Reaction score
0
καλημέρα κι από μένα ......επειδή δεν είμαι τόσο ενημερωμένος θαθελα την γνωμησας. έχω το Audioengine D1 Premium 24-bit DAC. ποση διαφορα εχει με iFi ZEN DAC και αν αξιζει η αναβαθμιση
ευχαριστώ !!!!!
 

Μηνύματα
83
Reaction score
11
καλησπέρα , μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο dac bluetooth γιατί το audioquest beetle που είχα χάλασε και είμαι σε αναζήτηση , θέλω να στελνω στον ολοκληρωμένο μουσική απο spotify (smartphone)
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
καλησπέρα , μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο dac bluetooth γιατί το audioquest beetle που είχα χάλασε και είμαι σε αναζήτηση , θέλω να στελνω στον ολοκληρωμένο μουσική απο spotify (smartphone)
Το bluetooth ξερεις οτι ειναι πολυ χαλια σε ποιοτητα ηχου ή δε σε νοιαζει;
 

Μηνύματα
13.596
Reaction score
6.545
καλησπέρα , μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο dac bluetooth γιατί το audioquest beetle που είχα χάλασε και είμαι σε αναζήτηση , θέλω να στελνω στον ολοκληρωμένο μουσική απο spotify (smartphone)
παρε ενα dac και συνδεσε εκει το τηλεφωνο (αρκει να εχει usb otg δυνατοτητα),θα παρεις σημαντικα καλυτερο ηχο . Αλλη λυση ειναι μια συσκευη wi-fi και το τηλεφωνο σε ρολο χειριστηριου (και οχι player),κατι σαν το yamaha wxad-10.
 

Μηνύματα
83
Reaction score
11
πραγματικά φαινετε ενδιαφέρον καθώς βγάζει έξοδο με 3,5 που με βολεύει γιατι εχω ενα καλο καλωδιο 3,5 to L-R άλλα και το οτι εχει πολλές υποδοχές και θα μπορέσω να συνδέσω και την smart tv εκει πανω ισως βολεψει .. , βεβαια αυτό δεν ειναι bluetooth οπως το beetle αλλα μεταφερει δεδομενα μεσω wifi αυτό ειναι καλό η καλό σε σχεση με το bt ?

υ.π Γιάννη εχω με το audioquest δεν ειχα παράπονο να σου πώ την αλήθεια μου μου λείπει το ρημάδι!
 

Μηνύματα
13.596
Reaction score
6.545
πραγματικά φαινετε ενδιαφέρον καθώς βγάζει έξοδο με 3,5 που με βολεύει γιατι εχω ενα καλο καλωδιο 3,5 to L-R άλλα και το οτι εχει πολλές υποδοχές και θα μπορέσω να συνδέσω και την smart tv εκει πανω ισως βολεψει .. , βεβαια αυτό δεν ειναι bluetooth οπως το beetle αλλα μεταφερει δεδομενα μεσω wifi αυτό ειναι καλό η καλό σε σχεση με το bt ?

υ.π Γιάννη εχω με το audioquest δεν ειχα παράπονο να σου πώ την αλήθεια μου μου λείπει το ρημάδι!
στο wxad-10 δεν μπορεις να συνδεσεις την smart tv,aλλα μπορεις να στειλεις σημα απο αυτη με bluetooth .Το wxad-10 ειναι και bluetooth και μπορει να δουλεψει και αμφιδρομα (και σαν δεκτης και για να μεταδωσει σημα).
 

Μηνύματα
501
Reaction score
705
Να κάνω και εγώ την άσχετη ερώτησή μου, έχω ένα SMSL SU-8 και υποστηρίζει rates μέχρι 32bit/768kHz .
Που βρίσκει κάποιος τέτοιο content και πως στο καλό θα φτάσω σε τέτοια rates αφού από τα Windows στο USB η "στουντιακή ποιότητα" είναι 24bit/192kHz ?
 

Μηνύματα
7.222
Reaction score
11.768
Να κάνω και εγώ την άσχετη ερώτησή μου, έχω ένα SMSL SU-8 και υποστηρίζει rates μέχρι 32bit/768kHz .
Που βρίσκει κάποιος τέτοιο content και πως στο καλό θα φτάσω σε τέτοια rates αφού από τα Windows στο USB η "στουντιακή ποιότητα" είναι 24bit/192kHz ?
Αν έχεις περάσει τους asio drivers και ορίσεις ως πηγή ( στο Player ) την asio συσκευή, αλλάζει αυτόματα την ανάλυση. Εσύ δηλαδή δεν πειράζεις τίποτα στα sound properties των windows. Γίνονται όλα αυτόματα.
 

Μηνύματα
501
Reaction score
705
Αν έχεις περάσει τους asio drivers και ορίσεις ως πηγή ( στο Player ) την asio συσκευή, αλλάζει αυτόματα την ανάλυση. Εσύ δηλαδή δεν πειράζεις τίποτα στα sound properties των windows. Γίνονται όλα αυτόματα.
Δλδ σε αρχεία (mp3) 320Kbps θα έπρεπε να δείχνει 320Κ ?
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.190
Μηνύματα
2.855.586
Members
37.877
Νεότερο μέλος
grgstrts33
Top