Logitech Harmony, το απαραίτητο τηλεχειριστήριο




PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.869
Reaction score
5.854
πωωωω τι μου θυμίσατε τώρα.... είχα παλιά ένα philips pronto... φοβερό τηλεκοντάρ!!!
Μου το έδωσε ένας φίλος να το δουλέψω πρέπει να είναι πολύ καλο.
 




Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.000
Reaction score
8.045
Πρόβλημα με nova:

Μόλις εγκατέστησα τον νέο δέκτη Nova Novabox. Όμως δεν τον βλέπω στην λίστα της logitech.

Τον έχει κανείς και γνωρίζει τον λόγο που δεν τον βρίσκω? Μήπως έχει κάποια άλλη ονομασία στο εξωτερικό??
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.388
Reaction score
74.653
Πρέπει να βρεις τον κωδικό του κατασκευαστή του δέκτη.
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.880
Reaction score
41.096
Πόσες ρουτίνες μπορεί να φτιάξει κάποιος;

Το κλείσιμο του προβολέα που χρειάζεται διπλό πάτημα το ίδιο πλήκτρο προγραμματίζεται και στο harmony?
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.388
Reaction score
74.653
New Πόσες ρουτίνες μπορεί να φτιάξει κάποιος;
Τα μικρά (χωρίς οθόνη) 1-2, τα μεγάλα νομίζω δεν έχουν όριο. Ψάξε number of activities.

Το κλείσιμο του προβολέα που χρειάζεται διπλό πάτημα το ίδιο πλήκτρο προγραμματίζεται και στο harmony?
Το βάζεις να δώσει δυο εντολές power, η βρίσκεις το script της Logitech.
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.880
Reaction score
41.096
Αυτό που με προβληματίζει είναι οτι βρίσκονται σε διαφορετικά σημεία οι διαφορεσ συσκευές και συνήθως από εκει που κάθομαι αν δεν στοχεύω με το κατάλληλο τρόπο το κάθε χειριστήριο υπάρχει πιθανότητα να μην ακούσει η αντίστοιχη συσκευή.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.388
Reaction score
74.653
Γι' αυτό υπάρχει το hub. Το τοποθετείς σε μέρος που βλέπει όλες τις συσκευές, ψηλά στη δική μου περίπτωση, κι εσύ αλλάζεις κάτω απ' το κουβερτάκι. :D
 

Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Γι' αυτό υπάρχει το hub. Το τοποθετείς σε μέρος που βλέπει όλες τις συσκευές, ψηλά στη δική μου περίπτωση, κι εσύ αλλάζεις κάτω απ' το κουβερτάκι. :D
Το κουβερτάκι fleece ή το παραδοσιακό καρό μάλλινο με κροσάκια....:p:p:D
 


melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.880
Reaction score
41.096
Γι' αυτό υπάρχει το hub. Το τοποθετείς σε μέρος που βλέπει όλες τις συσκευές, ψηλά στη δική μου περίπτωση, κι εσύ αλλάζεις κάτω απ' το κουβερτάκι. :D
ψηλά υπάρχει θέση μόνο για VOG :tongue:

δλδ που το 'χεις βάλει; μπορεί και βλέπει στα ίσα και προβολέα και ενισχυτή, player που από ότι θυμάμαι τα έχεις αντικριστά;
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.388
Reaction score
74.653
Ψηλά στην κολώνα. Υπολόγισε επίσης οτι το εύρος εκπομπής και η ισχύς τους δεν έχουν σχέση με ενός remote.

IMG_20170926_152608.jpg
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.880
Reaction score
41.096
λίγο πιο κοντινό πλάνο αν έκανες θα μας κατατόπιζες πλήρως :D

ΥΓ άσε που πιάνει σκόνη και δεν καθαρίζεται εκεί πάνω :fuckyou:
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.388
Reaction score
74.653
Το είδα όταν έβγαλα τη φωτό και το απολύμανα. :p


Πάρε και φωτό απο τον μερακλή/μερακλού ρε στριμάδι, είναι το μικρούλι μαυράκι αριστερά.


 
Last edited:

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.880
Reaction score
41.096
α, γεια σου!
και βλέπει από εκεί σε τόσο εύρος μέχρι και τον ενισχυτή; :o προφανώς είναι η ισχύς που εκπέμπει μεγάλη και οι ανακλάσεις είναι αρκετά ισχυρές για να κάνουν τη δουλειά, γιατί για άμεση γραμμή από hub στο δέκτη μου φαίνεται δύσκολο.


ΥΓ στο τέρμα πάνω δοκάρι κάθεται όμορφα ένα VOG...και με ένα ενισχυτή σωστό θα αγγίξεις την τελειότητα φιλαράκ' :p:laugh:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.192
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top