Luxman L550AX (2*20W) + ATC SCM40v2

Akis_G

Τηγανιτοειδές (κόντρα πλακέ) μπάσο!
Μηνύματα
2.301
Reaction score
7.776
Άι διαχύσου ρε!

Φαγώθηκες με τον πωλητή!!!

:lolsign:
Και στο κατω κατω, αμα ειναι να του πει ο πωλητης τι να παρει, εμεις εδω τι θα κανουμε?
Λες και εχουμε life?
Απο κατι τετοια τυχερα περιμενουμε κι εμεις οι καψερές.
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Φιλε μαρμπα οπως καταλαβαινεις το μαρτυριο σου θα συνεχιστει μεχρι να τους πεις οτι δεν παιζει καλα.
Ε πες τους το και αν σου αρεσει εσενα κρατα τον.
Για κάτσε ρε αδερφέ!
Έχουν κάποια υποχρέωση όσοι ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΟΛΟΓΟΥΝ εναντίον της επιλογής του Luxman, να μην το κάνουν και να επιβεβαιώσουν την ,ήδη ειλημμένη από ότι φαίνεται, απόφαση του marba να τον αγοράσει;
Και στο κάτω κάτω, κανείς δεν τον ανάγκασε να ανοίξει άλλο ενα θρεντ..
 

Μηνύματα
2.748
Reaction score
1.380
View attachment 94412

Έτοιμος ο μπάρμπας!

Δείτε το ποτενσιόμετρο, είναι στο παρά τέταρτο και ακούγεται πολύ δυνατά για μένα.
Δηλαδή, άμα κάθεται κάποιος δίπλα σου, πρέπει να του φωνάζεις ή να του μιλάς στο αυτί.
Αναμφίβολα .. εξαρτάται τι και πως Θέλεις να ακούς..
Ένταση έχουν και αυτά στα πανηγύρια...
Μην πέσεις σε παγίδα ..

Υγ. Ποσο δίκιο είχες... (ξέρεις εσύ )
 



Μηνύματα
965
Reaction score
1.673
Πάντως, μέχρι στιγμής:

1) Ακούγεται διαφορετικά από τον 851a, πιο «λαμπρά», αλλά νομίζω και πιο σκληρά, πιο «μπερδεμένα», δεν έχει την καθαρότητα του 851a.
Κάτσε να ακουσω και κανά βινύλιο...

2) Δεν πρέπει να υπάρχει πιο γελοίο τηλεκοντρόλ, ever, μου θυμίζει τα πρώτα calculators της δεκαετιας του 70,

3) «Βράζει», «ζεματάει»! (σκέφτομαι να καταργήσω τον βραστήρα, και μόλις τον πήρα, ρε γαμώτο).
 


Μηνύματα
1.665
Reaction score
1.501
Δες τη φάση στο iec και υπολόγισε και κανένα μισάωρο λειτουργίας για να βγάλεις συμπέρασμα.
 


Μηνύματα
2.748
Reaction score
1.380
Χα χα ...
Ειναι από τις λίγες φορές που τα γράμματα Χ και α συνοδεύονται με παλινδρόμηση του διαφράγματος ...
Χαίρομαι όμως... είναι κρίμα.. Μια τέτοια λάθος αγορα..
Από την άλλη ίσως να συμφέρει κάποιους με ηχεια μονοδρομα με 98 ντιμπια να το δουν την επομενη εβδομαδα στις αγγελιες σε καλη τιμη για χτύπημα...
[DOUBLEPOST=1523704729][/DOUBLEPOST]
Θα με γδάρει η ΔΕΗ, λες?
Αυτο είναι το λιγότερο...
Για σκέψου τι κούραση και ταλαιπωρία θα τραβάει το ένα με το άλλο και που τα παράπονα τους δεν θα έχεις την εμπειρία να ακούς ....
Ψαλίδισμα υποοδηγηση κλπ...
 

Μηνύματα
965
Reaction score
1.673
Χα χα ...
Ειναι από τις λίγες φορές που τα γράμματα Χ και α συνοδεύονται με παλινδρόμηση του διαφράγματος ...
Χαίρομαι όμως... είναι κρίμα.. Μια τέτοια λάθος αγορα..
Από την άλλη ίσως να συμφέρει κάποιους με ηχεια μονοδρομα με 98 ντιμπια να το δουν την επομενη εβδομαδα στις αγγελιες σε καλη τιμη για χτύπημα...
Ρε συ... δεν τον αγόρασα.

Άμα δε μου κάνει, πίσω στη κούτα, ταξάκι και στο μαγαζί.

Να περάσει και η μέρα, ηλικιωμένος συνταξιούχος είμαι, τι να κάνω, στο καφενείο να την βγάζω?

:):):)
 

Μηνύματα
2.748
Reaction score
1.380
Ρε συ... δεν τον αγόρασα.

Άμα δε μου κάνει, πίσω στη κούτα, ταξάκι και στο μαγαζί.

Να περάσει και η μέρα, ηλικιωμένος συνταξιούχος είμαι, τι να κάνω, στο καφενείο να την βγάζω?

:):):)
Χαχαχα οκ έχεις δίκιο..
 


Μηνύματα
387
Reaction score
237
Πάντως, μέχρι στιγμής:

1) Ακούγεται διαφορετικά από τον 851a, πιο «λαμπρά», αλλά νομίζω και πιο σκληρά, πιο «μπερδεμένα», δεν έχει την καθαρότητα του 851a.
Κάτσε να ακουσω και κανά βινύλιο...

2) Δεν πρέπει να υπάρχει πιο γελοίο τηλεκοντρόλ, ever, μου θυμίζει τα πρώτα calculators της δεκαετιας του 70,

3) «Βράζει», «ζεματάει»! (σκέφτομαι να καταργήσω τον βραστήρα, και μόλις τον πήρα, ρε γαμώτο).

Κάτοχος κι εγώ Luxman δεν μπορώ να μεταφέρω αντίστοιχες εμπειρίες στην ηχητική αναπαραγωγή. Δεν παίζουν ποτέ σκληρά και λαμπρα οι ενισχυτές της εταιρίας. Μάλλον έλλειψη οδήγησης ακούς. Γιατί όμως δεν πήρες για δοκιμή τους αντίστοιχους ΑΒ;
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Εμενα παλι μου φτιαχνει μια σκηνη, που καθονται μερικοι σε ενα καφενειο και συζητανε περι ανεμων και υδατων και ξαφνικα, ενας που δεν μιλουσε μεχρι εκεινη τη στιγμη, αμολαει μια βροντερη κλανια.

ΘΕΟΣ !!

:D:p:fuckyou:
[DOUBLEPOST=1523708591][/DOUBLEPOST]
Μύθος, καταρρίφθηκε. Μυθ μπάστερ Μάστερ χίαρ, δι φάκιν ίαρ! :p
ΘΕΟΣ παρτ 2 !!

:D:o:oops::fuckyou:
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Βαρέθηκα, πάω καφενείο για κανά ουζέλι.

Μουτς!
Στάσου που πάς.. και εδώ καφενείο είναι.Κανονικά πρέπει να καλέσεις μερικούς για ακρόαση για άποψη και όποιος έχει και crown να τον πάρει παραμάσχαλα!:whistling::lolsign:
 

Μηνύματα
3.652
Reaction score
5.462
Δεν αμφιβαλω οτι ακους δυνατα, για σενα.
Αλλα φανταζομαι οτι συμπεραινεις οτι αν βαλεις το ποτενσιομετρο στο και τεταρτο, θα ακους ασυμπιεστα στα 3x85=255db?
Αρα, λες, εχει φοβερη οδηγηση ο ενισχυτης.
Μαλλον δεν παει ετσι.
Το ποτενσιομετρο λογαριθμικο δεν ειναι η εχασα καποιο επεισοδιο εγω ;
 

T

Tadakis

Guest
Χ
Χαβαλέ το λένε και αποκλείονται όσοι δεν παρεμβαίνουν με χιουμοριστικά - σαρκαστικά ή επιμορφωτικά σχόλια επί του αντικειμένου.
Get a...mind επομένως.:)

Χαβαλέ το κουβαλημα και η γνωστή κόντρα; whatever my friend...
 

Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
Ρε συ... δεν τον αγόρασα.

Άμα δε μου κάνει, πίσω στη κούτα, ταξάκι και στο μαγαζί.

Να περάσει και η μέρα, ηλικιωμένος συνταξιούχος είμαι, τι να κάνω, στο καφενείο να την βγάζω?

:):):)
Ψιλοτρολαρεις θαρρω:D
Ωραιος!
 
Last edited by a moderator:

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Φιλε μαρμπα οπως καταλαβαινεις το μαρτυριο σου θα συνεχιστει μεχρι να τους πεις οτι δεν παιζει καλα.
Ε πες τους το και αν σου αρεσει εσενα κρατα τον.
Όσο σκέφτομαι ότι τον προηγούμενο μήνα υπήρξε μέλος που εγκαλούσε την ομήγυρη για το αντίθετο,ότι τάχαμου δεν απέτρεπε αρκετά από έκτοπες ενέργειες εκείνον τον ακροατή της Ευρυδίκης...

Χ
Χαβαλέ το κουβαλημα και η γνωστή κόντρα; whatever my friend...
Ας εκφραστεί μ'έναν πιο ποιητικό-σουρεαλιστικό τρόπο : Στη μικρή μας φυλακή,η κόντρα με τον παραλογισμό αποτελεί ένα καθημερινό ταξίδι παρά απλό προορισμό.

Γι αυτό λοιπόν προτείνεται τιμής ένεκεν να αλλάξει ο τίτλος του νήματος στον ακόλουθο αφορισμό:
΄΄Get a Luxman or...get a Life΄΄
:rolleyes:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.286
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top