Paramount και DreamWorks γίνονται HD-DVD exclusice!!!

Μηνύματα
5.072
Reaction score
0
Re: Απάντηση: Paramount και DreamWorks γίνονται HD-DVD exclusice!!!

Καλά δεν θα προσπαθήσω να σου αλλάξω γνώμη... φαίνεται πως τα χαρακτηριστικά του κάθε Format και τα νούμερα δε σου λένε τίποτα (30GB - 50GB). Εμένα όμως μου λένε. Όπως επίσης ξέρω ότι πολύ θα ήθελα να πάρω Backup του τεράστιου όγκου αρχείων multimedia που διαθέτω. Και τα 30GB είναι πολύ λίγα για τη σημερινή εποχή. Αλλά μάλλον εσύ το πάς βινυλιακά το σύστημα.... όλοι ξέρουμε ότι το CD δεν κάνει χρατς χρουτς, έχει πολλά πλεονεκτήματα και μεγαλύτερο εύρος συχνότητας αλλά κάποιοι προτιμούν το βινύλιο. Και εκεί βέβαια η προτίμηση θα οφείλεται σε κάποια "άριστα" transfer γιατί δεν εξηγείται αλλιώς...:happy_5:
δηλαδη δε σου φτανουν τα 30gb ενω με τα 50gb εισαι καλυμμενος.. αυτο εννοεις;
 

Μηνύματα
2.220
Reaction score
1
Re: Απάντηση: Paramount και DreamWorks γίνονται HD-DVD exclusice!!!

δηλαδη δε σου φτανουν τα 30gb ενω με τα 50gb εισαι καλυμμενος.. αυτο εννοεις;
Όχι δεν μου φτάνουν ούτε τα 50Gb. Αλλά αν έχω την επιλογή να διαλέξω, σαφώς και θα επιλέξω τα 50GB.
 

Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Απάντηση: Re: Απάντηση: Paramount και DreamWorks γίνονται HD-DVD exclusice!!!

Καλά δεν θα προσπαθήσω να σου αλλάξω γνώμη... φαίνεται πως τα χαρακτηριστικά του κάθε Format και τα νούμερα δε σου λένε τίποτα (30GB - 50GB). Εμένα όμως μου λένε. Όπως επίσης ξέρω ότι πολύ θα ήθελα να πάρω Backup του τεράστιου όγκου αρχείων multimedia που διαθέτω. Και τα 30GB είναι πολύ λίγα για τη σημερινή εποχή. Αλλά μάλλον εσύ το πάς βινυλιακά το σύστημα.... όλοι ξέρουμε ότι το CD δεν κάνει χρατς χρουτς, έχει πολλά πλεονεκτήματα και μεγαλύτερο εύρος συχνότητας αλλά κάποιοι προτιμούν το βινύλιο. Και εκεί βέβαια η προτίμηση θα οφείλεται σε κάποια "άριστα" transfer γιατί δεν εξηγείται αλλιώς...:happy_5:

Εντελώς ξεκάρφωτο το παράδειγμα σου με το βυνηλιο και φυσικα δεν μπορει να γινει καμια σύγκριση με αυτό που συζητάμε.
Πράγματι το bd ως δισκος αποθήκευσης δεδομένων είναι πολύ χρήσιμος ( όπως και οι σκληροί δίσκοι) , αλλα θα ηταν πιο χρήσιμος εαν αντι για 25 – 50gb ηταν 30-60gb.
Ανεξάρτητα όμως από αυτό η χωρητικότητα δεν του δίνει προβάδισμα όταν πρόκειται για μεταφορά ταινιών σε HD.

Για αυτό γράφω παραπάνω πως εκ του αποτελέσματος και ολων αυτών που έχουμε δει από τα δυο φορματ ολο αυτό τον καιρό, το HDDVD δεν υστερεί.
Αντιθέτως υπερτερεί και σε πολλά άλλα πράγματα όπως η δομή και το authoring του.
 

Μηνύματα
2.220
Reaction score
1
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Paramount και DreamWorks γίνονται HD-DVD exclusice!!!

Εντελώς ξεκάρφωτο το παράδειγμα σου με το βυνηλιο και φυσικα δεν μπορει να γινει καμια σύγκριση με αυτό που συζητάμε.
Πράγματι το bd ως δισκος αποθήκευσης δεδομένων είναι πολύ χρήσιμος ( όπως και οι σκληροί δίσκοι) , αλλα θα ηταν πιο χρήσιμος εαν αντι για 25 – 50gb ηταν 30-60gb.
Ανεξάρτητα όμως από αυτό η χωρητικότητα δεν του δίνει προβάδισμα όταν πρόκειται για μεταφορά ταινιών σε HD.

Για αυτό γράφω παραπάνω πως εκ του αποτελέσματος και ολων αυτών που έχουμε δει από τα δυο φορματ ολο αυτό τον καιρό, το HDDVD δεν υστερεί.
Αντιθέτως υπερτερεί και σε πολλά άλλα πράγματα όπως η δομή και το authoring του.
Δε νομίζω ότι είναι ξεκάρφωτο απλά παρομοιάζω ένα άλλο φορμά που είναι κατώτερο αλλά κάποιοι πίνουν νερό στο ονομά του και το προτιμούν. Τέλος πάντων, το βλέπουμε από εντελώς άλλη οπτική γωνία το θέμα... Εσύ το βλέπεις μόνο σαν μέσο αναπαραγωγής βίντεο. Εγώ το εξετάζω γενικά σαν Format. Αν εσύ πιστεύεις ότι το Blu-ray δεν έχει τη δυνατότητα να απεικονίσει την ίδια και καλύτερη ακόμα ποιότητα από το HD-DVD λόγω χωρητικότητας τότε δεν έχω να πω κάτι, σέβομαι τη γνώμη σου. Από την άλλη όμως βλέπω καινούρια δισκάκια Blu-ray με άψογα transfer. Ακόμα και τα τελευταία blu-ray transfer εσύ πιστεύεις ότι είναι τόσο χειρότερα από HD-DVD που θα πρέπει να επικρατήσει το τελευταίο ακόμα και αν διαθέτει 20GB λιγότερα? Τόσο μεγάλη διαφορά για να αξίζει να φάμε στη μάπα ένα μέσο μικρότερης χωρητικότας για τα επόμενα X χρόνια?
 

Μηνύματα
10.188
Reaction score
62
Για τη χωρητικότητα, όλα εξαρτώνται απο τη συμπίεση. Και η εμπειρία δείχνει ότι, όσο προχωρά η τεχνολογία, τόσο καλύτερη εικόνα μας δίνουν οι διάφορες τεχνικές συμπίεσης και με μικρότερη μάλιστα χωρητικότητα απ' ότι τα παλιότερα και υποδεέστερα.
 

Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Paramount και DreamWorks γίνονται HD-DVD exclus

Δε νομίζω ότι είναι ξεκάρφωτο απλά παρομοιάζω ένα άλλο φορμά που είναι κατώτερο αλλά κάποιοι πίνουν νερό στο ονομά του και το προτιμούν.
Δεν ξερω εάν πινουν νερο στο ονομα του αλλα για να το προτιμούν προφανώς δεν είναι ανόητοι ουτε από αυτούς που αρέσκονται στα λιγα.
Εναι δυνατόν να πιστεύεις πως ολοι αυτοι που γράφουν θετικά σχόλια για το HDDVD το κανουν έχοντας γνωση πως πρόκειται για κατώτερο;
Όχι βεβαια.
Αντιθέτως γνωρίζουν πως δεν είναι ( που να παρει το βλέπουν με τα μάτια τους) .



Αν εσύ πιστεύεις ότι το Blu-ray δεν έχει τη δυνατότητα να απεικονίσει την ίδια και καλύτερη ακόμα ποιότητα από το HD-DVD λόγω χωρητικότητας τότε δεν έχω να πω κάτι, σέβομαι τη γνώμη σου.
Εχω την εντύπωση πως πολλα απο τα θέματα αυτης της κατηγοριας που αφορούν νεες κυκλοφορίες σε HDDVD και BD δεν τα εχεις παρακολουθήσει.

Το BD πλέον μπορεί και προσφέρει εφάμιλλη ποιότητα με το HDDVD
Καλύτερη όμως όχι.


Ακόμα και τα τελευταία blu-ray transfer εσύ πιστεύεις ότι είναι τόσο χειρότερα από HD-DVD που θα πρέπει να επικρατήσει το τελευταίο ακόμα και αν διαθέτει 20GB λιγότερα?
Και με το τελευταίο που γράφεις ειμαι ολο και πιο σίγουρος πως έχεις χασει επεισόδια της κατηγορίας.:cool_3:
 

Μηνύματα
2.220
Reaction score
1
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Paramount και DreamWorks γίνονται HD-DVD ex

Εναι δυνατόν να πιστεύεις πως ολοι αυτοι που γράφουν θετικά σχόλια για το HDDVD το κανουν έχοντας γνωση πως πρόκειται για κατώτερο;
Όχι βεβαια.
Αντιθέτως γνωρίζουν πως δεν είναι ( που να παρει το βλέπουν με τα μάτια τους) .
Και με το τελευταίο που γράφεις ειμαι ολο και πιο σίγουρος πως έχεις χασει επεισόδια της κατηγορίας.:cool_3:
Μην κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις... Σου είπα την οπτική γωνία που το βλέπω το θέμα για το πιο format θεωρώ εγώ καλύτερο. Γνώμη μου είναι και την αιτιολόγησα. Δεν θα με πείσεις εσύ να μπώ στη λογική σου και τη λογική αυτών που βλέπουν με τα μάτια τους την ανωτερότητα του HD-DVD.
Όσο για τα επεισόδια που έχω χάσει, θα μπορούσες μιας και εσύ που μπανίζεις να μου δώσεις κάποια links από διάφορα sites με reviews που να δείχνουν την ανωτερότητα του HD-DVD στην εικόνα ακόμα και στα τελευταία transfer;
Όσο για αυτό που είπες ότι η μεγαλύτερη χωρητικότητα δεν μπορεί να δώσει καλύτερη ποιότητα...ας μην το σχολιάσω. Το bitrate δεν μπορεί να είναι υψηλότερο; Αλήθεια με μεγαλύτερη χωρητικότητα δεν μπορούν να χωρέσουν και περισσότερα Streams ήχου;
 



Μηνύματα
8.256
Reaction score
4
Είναι γεγονός ότι αυτή τη στιγμή ΔΕΝ χρειαζόμαστε 50 GB για μια ταινία 1.30 ώρας, στα 1920x1080. Ιδιαίτερα με τους αλγόριθμους συμπίεσης που παίζουν. Τώρα αν θεωρήσουμε ότι γεμίζουμε το δισκάκι αν κάνουμε το bitrate από 400->500, πόσοι θα μπορέσουν να δουν την διαφορά; Το bitrate από μόνο του δεν καθορίζει την ποιότητα ενός transfer.

Μην ανησυχείτε. Όσο αυτοί κονταροχτυπιούνται, τόσο πιο κοντά είναι η ΑΠΑΞΙΩΣΗ των πλαστικών δισκίων παντός είδους...έρχεται το solid state, αυξάνονται και οι ταχύτητες όλων μας στο internet. Σιγά μην παραγγείλω ταινία από κάπου, πληρώσω 20-30 ευρώ και μου έρθει και μετά από μια εβδομάδα. Την θέλω ΤΩΡΑ, την κατεβάζω σε μερικές ώρες ή την βλέπω streamed ΑΜΕΣΑ, και πληρώνω ένα μικρότερο ποσό.
Εσείς τι θα διαλέγατε;
 

Μηνύματα
10.188
Reaction score
62
Είναι γεγονός ότι αυτή τη στιγμή ΔΕΝ χρειαζόμαστε 50 GB για μια ταινία 1.30 ώρας, στα 1920x1080. Ιδιαίτερα με τους αλγόριθμους συμπίεσης που παίζουν. Τώρα αν θεωρήσουμε ότι γεμίζουμε το δισκάκι αν κάνουμε το bitrate από 400->500, πόσοι θα μπορέσουν να δουν την διαφορά; Το bitrate από μόνο του δεν καθορίζει την ποιότητα ενός transfer.

Μην ανησυχείτε. Όσο αυτοί κονταροχτυπιούνται, τόσο πιο κοντά είναι η ΑΠΑΞΙΩΣΗ των πλαστικών δισκίων παντός είδους...έρχεται το solid state, αυξάνονται και οι ταχύτητες όλων μας στο internet. Σιγά μην παραγγείλω ταινία από κάπου, πληρώσω 20-30 ευρώ και μου έρθει και μετά από μια εβδομάδα. Την θέλω ΤΩΡΑ, την κατεβάζω σε μερικές ώρες ή την βλέπω streamed ΑΜΕΣΑ, και πληρώνω ένα μικρότερο ποσό.
Εσείς τι θα διαλέγατε;
Εμένα πάντως μου αρέσουν και οι συλλογές με τα ωραία εξώφυλλα κ.λ.π κ.λ.π. Ειδικά αν έχεις πάρει ένα καλό προβολικό και έχεις δώσει μερικα χχχχ€, θέλεις και να το επιδεικνύεις. Τώρα αν η συλλογή είναι solid state disc, ή κάποια memory card, αυτό δεν με ενδιαφέρει...
 

Μηνύματα
2.220
Reaction score
1
Μην ανησυχείτε. Όσο αυτοί κονταροχτυπιούνται, τόσο πιο κοντά είναι η ΑΠΑΞΙΩΣΗ των πλαστικών δισκίων παντός είδους...έρχεται το solid state, αυξάνονται και οι ταχύτητες όλων μας στο internet. Σιγά μην παραγγείλω ταινία από κάπου, πληρώσω 20-30 ευρώ και μου έρθει και μετά από μια εβδομάδα. Την θέλω ΤΩΡΑ, την κατεβάζω σε μερικές ώρες ή την βλέπω streamed ΑΜΕΣΑ, και πληρώνω ένα μικρότερο ποσό.
Εσείς τι θα διαλέγατε;
Σαφώς αυτό που λές είναι το καλύτερο... Αλλά με τις συνδέσεις που έχουμε και θα αποκτήσουμε σε λίγο, το κόβω χλώμό να δουλέψει το σύστημα καλά στην Ελλάδα :pc:
 

Μηνύματα
768
Reaction score
1
Ρε παιδιά γιατί ταυτίζεστε με την μία η την άλλη πλευρά; Λες και έχετε μετοχές στην μία η άλλη. Η ποιότητα της εικόνας δεν έχει να κάνει με το μέσο (HD-DVD / BD) αλλά με την τεχνολογία transfer και συμπίεσης (VC-1, AVC κλπ).

Οσο αφορά τις χωριτικότητες η μία η άλλη. Μπορεί να μου πεί κανείς τι σημασία έχει εαν χρειάζομαι 160 HD-DVD η 100 ΒD για να κάνω backup των 5ΤΒ video αρχείων που έχω. Απλά γι αυτή του δουλειά κανένα από τα 2 δεν με εξυπηρετεί.

Σαν καταναλωτές, ΔΕΝ μας συμφέρει(προς το παρών) να τελιώσει ο πόλεμος τόσο νωρίς. Μας συμφέρει να υπάρχει ισορροπία. Το HD-DVD ρίχει τις τιμές στα players. Αναγκαστικά θα πρέπει να κάνει το ίδιο και η πλευρά των BD.

Να πέσουν κι άλλο οι τιμές κι μετά μιλάμε.

Εαν υπήρχε μόνο το ένα, να είστε σίγουροι ότι τα ανω των 500 ευρώ για τα players θα τα δίναμε για τα επόμενα 2-3 χρόνια.
 

Μηνύματα
2.575
Reaction score
13
Είναι καθαρά θέμα επιλογής.
Αλλά καλό είναι να οριστικοποιηθεί το φορμάτ τουλάχιστον στα δισκάκια HD για να αρχίσουμε να αγοράζουμε και να συλλέγουμε τις ταινίες μας κάπου σίγουρα....
 

Μηνύματα
3.143
Reaction score
0
Όσο βλέπουν ότι ο πόλεμος πουλάει και αυτοί βγάζουν κέρδος, θα συνεχίσουν για πολύ καιρό την ίδια τακτική. Και όταν αποσβέσουν τα χρήματα, που δαπάνησαν, για έρευνες, διαφημήσεις και αρχίσουν και βγάζουν κέρδος, ξαφνικά (γιατί είμαι σίγουρος ότι έτσι θα γίνει) ένα απο τα δύο θα πεθάνει. Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να ΜΗΝ ξαναγοράσω ταινία σε HD, μέχρι να δώ τι θα γίνει....ΑΥΤΟΙ είναι λαμόγια και ΕΜΕΙΣ κορόιδα, που τους τα σκάμε και μας δουλεύουν. Και δεν μιλάω τόσο για Sony - Toshiba, όσο για τις βιομηχανίες των ταινιών...Δεν ξαναπληρώνω κανένα λαμόγιο, που μου δίνει ταινίες με το σταγονόμετρο, μου βγάζει 100 φορές την ίδια ταινία με διαφορετική συμπίεση, έτσι για να έχω ποικιλία και ΔΕΝ μου δίνει και Ελληνικούς υπότιτλους....Α στα διαλα πιά...:mad_3:
Σωστός. Εκεί που θα τελειώναμε τα Χριστούγεννα φτου κι απ' την αρχή με τις βλακίες τους. Άπατα θα πάνε και τα δύο στο τέλος και θα γίνει αναπόφευκτα αυτό που λέει ο Ak1s
 

Μηνύματα
935
Reaction score
1
κοριτσια μη τσακωνεστε, το ολο θεμα ειναι απλα μαθηματικα. η Paparamount και η Dreamworks ελαβαν 150μυρια δολαρια για να υποστηριξουν το hd-dvd μεσα στο 2008. αυτα ειναι λεφτα που δε θα κερδιζαν με τη πωληση ακομα και των 2 format. η Paparamount σκεφτηκε λογικα κατα την αποψη μου, 150.000.000$ + 250$(στο περιπου, απο τις συνολικες πωλησεις ταινιων σε hd-dvd)=150.000.025$ για οσους δε ξερουν προσθεση. το ποσο ειναι αστροναυτικο για συμφωνια ενος ετους. οταν τελειωσει ο πολεμος και κερδισει το blu-ray θα παρει αγκαλιτσα τη universal και θα παιξουν με μπλε νερομπογιες. τι τσακωνεστε δηλαδη?
 

Μηνύματα
2.220
Reaction score
1
Οταν τελειωσει ο πολεμος και κερδισει το blu-ray θα παρει αγκαλιτσα τη universal και θα παιξουν με μπλε νερομπογιες. τι τσακωνεστε δηλαδη?
:crazy_3: "happy_1" :happy_5:
 

Μηνύματα
4.480
Reaction score
3
Όσο βλέπουν ότι ο πόλεμος πουλάει και αυτοί βγάζουν κέρδος, θα συνεχίσουν για πολύ καιρό την ίδια τακτική. Και όταν αποσβέσουν τα χρήματα, που δαπάνησαν, για έρευνες, διαφημήσεις και αρχίσουν και βγάζουν κέρδος, ξαφνικά (γιατί είμαι σίγουρος ότι έτσι θα γίνει) ένα απο τα δύο θα πεθάνει. Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να ΜΗΝ ξαναγοράσω ταινία σε HD, μέχρι να δώ τι θα γίνει....ΑΥΤΟΙ είναι λαμόγια και ΕΜΕΙΣ κορόιδα, που τους τα σκάμε και μας δουλεύουν. Και δεν μιλάω τόσο για Sony - Toshiba, όσο για τις βιομηχανίες των ταινιών...Δεν ξαναπληρώνω κανένα λαμόγιο, που μου δίνει ταινίες με το σταγονόμετρο, μου βγάζει 100 φορές την ίδια ταινία με διαφορετική συμπίεση, έτσι για να έχω ποικιλία και ΔΕΝ μου δίνει και Ελληνικούς υπότιτλους....Α στα διαλα πιά...:mad_3:
Δε φαντάζεσαι Δημήτρη πόσο με αγγίζει αυτή σου η έκρηξη.:mad_3:


Είναι γεγονός ότι αυτή τη στιγμή ΔΕΝ χρειαζόμαστε 50 GB για μια ταινία 1.30 ώρας, στα 1920x1080. Ιδιαίτερα με τους αλγόριθμους συμπίεσης που παίζουν. Τώρα αν θεωρήσουμε ότι γεμίζουμε το δισκάκι αν κάνουμε το bitrate από 400->500, πόσοι θα μπορέσουν να δουν την διαφορά; Το bitrate από μόνο του δεν καθορίζει την ποιότητα ενός transfer.

Μην ανησυχείτε. Όσο αυτοί κονταροχτυπιούνται, τόσο πιο κοντά είναι η ΑΠΑΞΙΩΣΗ των πλαστικών δισκίων παντός είδους...έρχεται το solid state, αυξάνονται και οι ταχύτητες όλων μας στο internet. Σιγά μην παραγγείλω ταινία από κάπου, πληρώσω 20-30 ευρώ και μου έρθει και μετά από μια εβδομάδα. Την θέλω ΤΩΡΑ, την κατεβάζω σε μερικές ώρες ή την βλέπω streamed ΑΜΕΣΑ, και πληρώνω ένα μικρότερο ποσό.
Εσείς τι θα διαλέγατε;
Συμφωνώ απόλυτα με τη θέση σου.:cool_4:
Μου κάνει πραγματικά εντύπωση πως για κάποιους είναι τόσο δύσκολο να δουν που πάει πραγματικά η τεχνολογία επικοινωνιών. Αυτή τη στιγμή στο σπίτι μου έχω DSL2 σχεδόν 14άρα (λίγο παραπάνω είναι:crazy_3:) και στο testmy.net είδα download test σταθερά πάνω από 280kB/s. Αν δεν κάνω λάθος με αυτές τις προδιαγραφές είμαι αρκετά καλά και για steaming αλλά και για downloading ολόκληρης HD ταινίας.
Τώρα βέβαια μπορεί κανείς να πει ότι η Ελληνική περιφέρεια έχει πρόβλημα με τις ευρυζωνικές συνδέσεις, αλλά νομίζεται ότι αυτό επηρεάζει κανέναν, όταν στον υπόλοιπο δυτικό κόσμο τα 24Mega τα έχουν σχεδόν παντού και τα 16 τα έχουν ασύρματα.:cool_3:
 

Μηνύματα
2.734
Reaction score
0
Απάντηση: Re: Paramount και DreamWorks γίνονται HD-DVD exclusice!!!

οταν τελειωσει ο πολεμος και κερδισει το blu-ray θα παρει αγκαλιτσα τη universal και θα παιξουν με μπλε νερομπογιες. τι τσακωνεστε δηλαδη?
Πλάκα θα 'χει......"happy_1" :crazy_3: "happy_1" :crazy_3: "happy_1"

Τώρα για ανακαιφαλαίωση, το HD-DVD προς το παρόν έχει δείξει καλύτερα δείγματα(συνολικά) από το blu-ray λόγω καλύτερων transfer και μόνο γι' αυτό............η Universal είναι κορυφαία σ' αυτό......παρόλα αυτά τα specifications και των 2 formats είναι τα ίδια συν ότι το blu-ray έχει μεγαλύτερη χωριτηκότητα.........:happy_6: ...................δηλαδή το hd-dvd αυτή την στιγμή είναι πολύ καλύτερο στην αναπαραγωγή ταινιών και μόνο......στο θέμα του backup το blu-ray υπερέχει.........τώρα για το θέμα με τα studios καλύτερα που έγινε ότι έγινε για να κλιμακωθεί ο ανταγωνισμός και να πέσουν κι άλλο οι τιμές των players(ειδικά εκτός ΗΠΑ).........:respect:

Υ.Γ.

Να δείτε που τα universal players θα μας σώσουν.......:prof:
 

Μηνύματα
1.790
Reaction score
2
Κατα την γνώμη μου αν δεν γινόταν αυτό, ο πόλεμος θα τέλειωνε αρχές του 2008 με νικητή το Blu-ray. Μετά απο αυτή την κίνηση όλα είναι ανοιχτά αφού είναι πολύ πιθανό η Μ$ να δώσει λεφτά και στην Warner για να γίνει HD-DVD exclusive και τότε the shit will really hit the fan.

Το μόνο (βραχυπρόθεσμο) καλό απο αυτή την ιστορία είναι οτι ο ανταγωνισμός θα γίνει ακόμα μεγαλύτερος και θα υπάρξουν πιο γρήγορα μειώσεις τιμών (που θα γινόταν έτσι κι αλλιώς απλά με πιο αργούς ρυθμούς). Να το βράσω αυτό όμως αν τελικά δεν παραμείνει μόνο το ένα απο τα δύο format. :crazy_1:

Σχετικά με το κατέβασμα ταινιών απο το internet νομίζω οτι θα αργήσει αρκετά χρόνια ακόμη για τον εξής απλό λόγο: Όσο κι αν έχουν αναπτυχθεί οι συνδέσεις τα τελευταία χρόνια, γεγονός παραμένει οτι ένα στουντιο που θα προσφέρει τις ταινίες του μόνο online, αποκλείει ένα μεγάλο μέρος του αγοραστικού κοινού που δεν έχει καθόλου σύνδεση (ή χαμηλή ταχύτητα). Επίσης μην ξεχνάτε οτι πολλοί θέλουν να έχουν κάτι χειροπιαστό όταν αγοράζουν μια ταινία. Για να μην πω για την περίπτωση που χαλάσει ο δίσκος με τις ταινίες που έχεις αγοράσει. Τι κάνεις τότε; :pc:
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.669
Μηνύματα
2.869.593
Members
37.943
Νεότερο μέλος
argyrisM
Top