Paramount και DreamWorks γίνονται HD-DVD exclusice!!!

Μηνύματα
2.220
Reaction score
1
Re: Απάντηση: Re: Paramount και DreamWorks γίνονται HD-DVD exclusice!!!

Κατά αρχην θα σε παρακαλούσα να ηρεμήσεις και να εισαι πιο ευγενικός.
Το ότι διαφωνώ μαζι σου δεν φαντάζομαι να σε προσβάλει;
Αν και από τα γραφωμενα σου βλεπω πως μάλλον σε ενοχλεί.

Τουλάχιστον αυτό καταλαβαίνω από το παρακάτω



Επέτρεψε μου να εχω διαφορετική άποψη για το τι είναι καλύτερο.
Δεν είναι υποχρεωτικό να συμφωνήσω μαζί σου.



Αυτό παλι δεν κατάλαβα γιατι το απευθύνεις σε μένα.
Εχω δει παρα πολα BD ώστε να μπορω να γραφω αυτά που γράφω.
Αφου τα βλέπω και τα ψαχουλεύω μάλλον τα αντέχω κιολας και δεν σηκώνετε η τρίχα μου όπως πιστεύεις .:happy_5::happy_5:

Μα για μια στιγμη.
Ο τιτλος του τοπικ αφορα μια είδηση.
Την διακοπή των BD από την Paramount.

Μηπως θυμάσαι με αφορμη αυτην την είδηση πιο ηταν το πρωτο σου ποστ;
Για να σε βοηθήσω




Από την πρωτη σου πρόταση φαίνεται ποσο σε δυσαρέστησε το γεγονός που ένα στούντιο αφησε το BD που αγαπάς, για το HDDVD που μισεις.
Συνεπώς αν καποιος ενοχλείται από κάτι ( στην προκειμένη περίπτωση από ένα γεγονός θετικο για την πορεία του HDDVD) αυτός εισαι εσυ.

Αδικως λοιπον μου χρεώνεις προκατάληψη για το BD.
Η ένσταση μου στα γραφωμενα σου ειχε να κανει με την περιγραφή για το HDDVD ως κατώτερο.
Πράγμα που δεν ισχύει σύμφωνα με αυτά που εχω δει , και κρίνοντας με την δικη μου λογική.
Λογική που δεν εχω καμια απαίτηση να υιοθετήσεις.


Γιατι βγάζεις λανθασμένα συμπεράσματα;
Εχω γραψει την άποψη μου για πολλους τιτλους και των δυο φορματ.
Εχεις την εντύπωση ότι όλα αυτά τα ειδα με κάποιο Toshiba η xbox; ( και τα BD;;;;)



Τι κρίμα να αδικείς έτσι τον εαυτό σου.




Επειδή εξακολουθείς να μην θελεις να αποδώσεις ορθά τα γραφωμενα μου , ας σε βοηθήσω ξανα



Αυτό ακριβως έγραψα .
Και αυτό λεει ( γιατι υποψιάζομαι πως πρεπει να το εξηγησω) πως ο παραπάνω χωρος που εχει ένα δίσκος BD στο αποτέλεσμα του ( βλεπε ποιότητα εικονας) δεν εχει δώσει καλύτερα αποτελέσματα από το HDDVD.



Παρακάτω δείχνεις να εξακολουθείς να είσαι εκνευρισμένος και δεν καταλαβαίνω γιατι.
Η μάλλον καταλαβαίνω αλλα δεν το δικαιολογώ
.




Bonus track


Ειλικρινά δεν ειχα καταλάβει πως μου είχες κανει ερώτηση.
Αν και από το υφος αντιλαμβάνομαι πως δεν ενδιαφέρεσαι για την απάντηση μου αλλα ψαχνεις ευκαιρία για να κοντραριστείς.

Άλλωστε τι να την κανεις την απάντηση μου;
Δεν ειπαμε;;;;
Τέλος πάντων, όπως έγραψα και σε προηγούμενο Post μου βαρέθηκα να συζητώ για το θέμα. Όσο για αυτό που έγραψα: Πάντως αν κάποιος ήταν να μου αλλάξει γνώμη, αυτός δεν θα ήταν σίγουρα εσύ :happy_4:...Ευτυχώς υπάρχουν πολλά εξαιρετικά Forum στο Internet και μπορώ να συγκρίνω Biased με Unbiased συμπεριφορές....
Δεν καταλαβαίνω γιατί σε πείραξε....δικαιωμά μου είναι να κρίνω ποιός πιστεύω ότι είναι αντικειμενικός και ποιός όχι. Και με σένα επειδή έχω καταλάβει πολλά πλέον για την αντικειμενικοτητά σου και σε αυτό το thread και σε παλιότερα δηλώνω ότι δεν θα θελήσω ποτέ να ασχοληθώ με τα γραφομενά σου. Από δώ και πέρα λοιπόν και όπως λέει και ο φίλος μου ο GabrielConnor(o "γραφικός")..........

TALK TO THE HAND:
 

Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Paramount και DreamWorks γίνονται HD-DVD exclusice!!!

Δεν καταλαβαίνω γιατί σε πείραξε....δικαιωμά μου είναι να κρίνω ποιός πιστεύω ότι είναι αντικειμενικός και ποιός όχι. Και με σένα επειδή έχω καταλάβει πολλά πλέον για την αντικειμενικοτητά σου και σε αυτό το thread και σε παλιότερα δηλώνω ότι δεν θα θελήσω ποτέ να ασχοληθώ με τα γραφομενά σου.

Καλό είναι να μη κοιτάμε μόνο τα δικαιώματα μας αλλά και την υποχρέωση να είμαστε ευγενικοί απέναντι στον συνομιλητή μας.

Τωρα όσον αφορά τα περί αντικειμενικότητας ας κοιτάξει πρώτα ο καθένας τα του οίκου του πριν κάνει ανέξοδη κριτική.
 

Μηνύματα
10.188
Reaction score
62
Εγώ που έχω και τα 2, θα προτιμήσω το blu ray, γιατί μ' αρέσουν οι θήκες του!!!!:happy_8: :happy_8:
 

Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Απάντηση: Paramount και DreamWorks γίνονται HD-DVD exclusice!!!

Παιδιά ειδη το topic είναι 10 χιλιόμετρα εκτός πορείας .
Μη το παμε ακομα πιο μακριά μιλώντας τωρα και για παιχνιδομηχανές.
Άλλωστε υπάρχει κατηγορία που ασχολείται με αυτά:cool_3:
 

Μηνύματα
10.188
Reaction score
62
Για να επιστρέψουμε στο θέμα μας λοιπόν, δεν είναι απίθανο κάποιες εταιρίες, που είναι ουδέτερες όπως η 20th century fox, ξαφνικά να υποστηρίξουν αποκλειστικά το bd!!!
 

Μηνύματα
2.489
Reaction score
1
Απάντηση: Paramount και DreamWorks γίνονται HD-DVD exclusice!!!

Το θεμα με τις αποκλειστικοτητες, και με την προυποθεση οτι ο "πολεμος" συνεχιζεται, δεν οδηγει πουθενα. Και μονο κακο κανει, αφου αν εχεις "επενδυσει" σε ενα format δεν βλεπεις τις ταινιες του αλλου. Μεγαλη μ@λ@κια.

ΥΓ αντε να βγουν τα universal να τελειωνουμε, ΒΑΡΕΘΗΚΑ!

ΥΓ2 η Audio Visual τι σκατα κανει? ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ????:mad_2:
 

Μηνύματα
935
Reaction score
1
Με Δουρειο Ιππο το PS3 το BR format καταλαμβανει 3 ομαδες καταναλωτων (target groups)
1.Κονσολαδες (απο το ανιψι που εφυγε/φευγει απο το GameBoy,PSP, PS2
μεχρι τον μπαρμπα Γιαννη με το Pro και το GT-μεγαλη και ισχυρη βαση καταναλωτων)
2.Κομπιουτεροπαιχνιδαδες (με τα Firmware updates ,το Linux
και το PC simulation και καλα ονοματα στα games παιρνει αρκετο κοσμο)
3.Ταινιαδες.(με λιγα λεφτα αγοραζεις ενα καλο BR Player
η ΚΑΙ ενα καλο BR Player-αρκετα μεγαλη βαση καταναλωτων λογω τιμης)

Στην απεναντι οχθη τι εχουμε ?
α) Ακριβα Player και το
β) XBOX360 (αμφιλεγομενη κονσολα με μικρη βαση fan που προερχονται επι το πλειστον απο τα pc)

1.Ταινιαδες .Η τιμη των Player μειωνει τον αριθμο των καταναλωτων
2.Κονσολαδες και Κομπιουτεροπαιχνιδαδες. ΧΒΟΧ360 και ξερο ψωμι .
Ειναι της ιδιας ομαδας ,του χωρου των pc.
Δεν συγκρινονται ομως αριθμητικά με τους αντιστοιχους του BR /PS3 (προσωπικη εκτιμηση παντα)
To Χtra HD-DVD χαλαει το "ολα σε ενα" .Μειον και για τους Ταινιαδες
να συμπληρωσω τα λεγομενα σου λεγοντας οτι οι ομαδες καταναλωτων στη βαση που εθεσες το ζητημα ειμαι 4 και οχι 3. δηλαδη:

PS3
4. + Ιαπωναδες

Ξεκουτι360
4 - Ιαπωναδες
 

Μηνύματα
10.188
Reaction score
62
Re: Απάντηση: Paramount και DreamWorks γίνονται HD-DVD exclusice!!!

ΥΓ2 η Audio Visual τι σκατα κανει? ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ????:mad_2:
Φίλε μου, εφόσον, ώς γνωστόν, όλα περνάνε απο Ελλάντα, μόλις η A/V αποφασίσει σε ποιό φορμά θα βγάλει υπότιτλους, ο πόλεμος τελειώνει!!!:happy_5: :happy_5:
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
α) Ακριβα Player
Πιστευω οτι το BR λογω κοστους PS3 αλλα και ονοματος
θα παει πιο ευκολα σε περισσοτερους καταναλωτες
Δύο διορθώσεις:
-Τα Hd-DVD Players είναι σημαντικά φτηνότερα από το PS3. Μισή τιμή.
-Hd-DVD players δεν φτιάχνει μόνο η Microsoft.
 


Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Απάντηση: Re: Paramount και DreamWorks γίνονται HD-DVD exclusice!!!

Για να επιστρέψουμε στο θέμα μας λοιπόν, δεν είναι απίθανο κάποιες εταιρίες, που είναι ουδέτερες όπως η 20th century fox, ξαφνικά να υποστηρίξουν αποκλειστικά το bd!!!
Εχμμ…
Βρε Δημητρη η Fox δεν είναι ουδέτερη και υποστηρίζει 100% το BD.

Εγώ που έχω και τα 2, θα προτιμήσω το blu ray, γιατί μ' αρέσουν οι θήκες του!!!!:happy_8: :happy_8:
Άσε που οι κασετίνες των BD και HDVD πλέον είναι ιδιες με μόνη διαφορά στο χρώμα.

Μα καλα, τοσο πολύ σε έχει επηρεάσει ο έγγαμος βίος;;;:happy_8::happy_8::happy_8:
 

Μηνύματα
28.176
Reaction score
50
Re: Απάντηση: Paramount και DreamWorks γίνονται HD-DVD exclusice!!!

ΥΓ2 η Audio Visual τι σκατα κανει? ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ????:mad_2:
Κανενας να εχει προσβαση στην audiovisual να μαθουμε το χρονοδιαγραμμα τους για την κυκλοφορια HD και σε ποιο format θα βγουν ??
 

Μηνύματα
10.188
Reaction score
62
Re: Απάντηση: Re: Paramount και DreamWorks γίνονται HD-DVD exclusice!!!

Εχμμ…
Βρε Δημητρη η Fox δεν είναι ουδέτερη και υποστηρίζει 100% το BD.



Άσε που οι κασετίνες των BD και HDVD πλέον είναι ιδιες με μόνη διαφορά στο χρώμα.

Μα καλα, τοσο πολύ σε έχει επηρεάσει ο έγγαμος βίος;;;:happy_8::happy_8::happy_8:
Φαίνεται ε?????:crazy_1: :crazy_1:
 

GTX

Μηνύματα
3.813
Reaction score
39
Ο Michael Bay τα πήρε στο κρανίο με το πισογύρισμα στον πόλεμο των Format και δήλωσε οτι δε θα κάνει Transformers 2 για να μάθουν εκεί στην Dreamworks. Αλλά μετά επειδή σκέφτηκε ότι θέλει να ξαναδουλέψει είπε ότι είδε τους 300 σε HD, γούσταρε και άλλαξε γνώμη :happy_5::happy_5::happy_5:

Λεπτομέρειες εδώ!!!
 

Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Απάντηση: Paramount και DreamWorks γίνονται HD-DVD exclusice!!!

Όχι ρε γαμώτο.

Δηλαδή δεν το γλιτώνουμε το Νο2?
Μισές δουλειές κανει αυτό το HDDVD.

Δεν μπορούν να βγάλουν μια ανακοίνωση που να λεει πως από δω και στο εξής ολες οι ταινίες του Μπεϊ θα γράφονται σε μονής στρώσεις HDDVD?

Μπορεί με αυτό να τσατιστεί περισσότερο.









Πάντως το κείμενο είναι πολύ κουλό για να είναι αληθινό.:happy_8::happy_8:
 

Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Απάντηση: Paramount και DreamWorks γίνονται HD-DVD exclusice!!!

Frequent Bruckheimer collaborator and B-movie maker Michael Bay announced earlier this week that he was angry and wouldn't be back to make Transformers 2.

:happy_5::happy_5::happy_5::happy_5:
 

Μηνύματα
2.734
Reaction score
0
Απάντηση: Paramount και DreamWorks γίνονται HD-DVD exclusice!!!

Frequent Bruckheimer collaborator and B-movie maker Michael Bay announced earlier this week that he was angry and wouldn't be back to make Transformers 2.

:happy_5::happy_5::happy_5::happy_5:
"happy_1" :crazy_3: "happy_1" :crazy_3: "happy_1" :happy_5: :happy_5: :happy_5: :happy_5: :happy_5:
 


Μηνύματα
28.176
Reaction score
50
Washington, D.C. (September 12, 2007)

Warner Home Video president Ron Sanders says the studio will continue to release films on Blu-ray and HD DVD high-def discs.
At least for now.

That's according to an article by TWICE Magazine.

The Los Angeles Times reported this week that Warner has received a "lucrative" offer from HD DVD supporters to back HD DVD exclusively in the format war. Paramount last month stunned the industry by announcing that it would support HD DVD exclusively. (Four major studios back Blu-ray only.)

But Sanders tells TWICE that Warner will "remain committed to both for the time being."

"We're talking to both sides and it’s crazy right now," he said. "We’ll see how the fourth quarter plays out. The consumer is still kind of divided, and we still believe that we should offer the content in both formats. Now, we will watch the marketplace very closely, and see how it plays out, but for now we are supporting both."

Interestingly, Sanders didn't deny the premise of TWICE's question: "Have you received offers from HD DVD or Blu-ray to be exclusive with either format, as Paramount recently did with HD DVD?"

Instead, he avoided a direct answer by saying "we're talking to both sides" and that Warner will "remain committed to both for the time being."
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.349
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top