Tannoy Gold

Μηνύματα
213
Reaction score
119
Από τα στοιχεία που δίνει η ταννόυ το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν είναι 300 βατ
 

Μηνύματα
414
Reaction score
891
300 Watt δίνει στο site τους, απλώς δε λέει πόσα watt πάνε στο τουίτερ και πόσα στο γούφερ. 80Watt είναι η κατανάλωση του ηχείου όταν παίζει στο 1/8 της μέγιστης δύναμης, μεταφράζω απ το pdf τους.
 

Μηνύματα
501
Reaction score
705
Εντωμεταξύ έφυγε το 7-8 βδομάδες παράδοση και αντικαταστάθηκε από "Available for preorder " ...
Θα στείλουν άραγε τις πρώτες παραγγελίες και ξεκίνησαν να δέχονται τις δεύτερες ή πάνε όλες για preorder ?
 


Μηνύματα
360
Reaction score
554
Γνωρίζει κανείς αν οι προηγούμενες γενιές Τανόυ είχαν ηλεκτρικό θόρυβο από τα ενισχυτικά τους?
Τα reveal έχουνε όλα από όσο έχω διαβάσει. Χωρίς να είναι συνδεδεμένα σε κάποια πηγή. Αυτό ισχύει για τα περισσότερα ενεργά/ενισχυόμενα χαμηλού κόστους.
 

Ndis

Titika
Μηνύματα
1.849
Reaction score
4.594
Δεν κάνω αναγωγή στα πάντα αλλά και τα 305s είχαν ηλεκτρικό θορυβο, το πρόβλημα ομως κατά 99% αντιμετωπιζόταν μέσω του audio interface που χρησιμοποιούσα (focusrite Scarlett).

Το 1% είναι η περίπτωση του να αφήνες τα ηχεία ανοιχτά ενώ pc και audio interface ήταν κλειστά.
 






Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Το πρωτο θεματακι που παρατητησα αμεσως, εκτος απο τον ογκο τους, ειναι το φυσημα.
Ακουστο, τα προηγουμενα focal cms 40 δεν ειχαν καθολου, ανυπαρκτο, σαν να ταν κλειστα.
Τα ταννου ακουγονται, παρ ολη την balanced συνδεση απ την καρτα ηχου.
 

Μηνύματα
2.599
Reaction score
4.585
Θέλουμε αναλυτικό review και συγκριτικό με τα focal που αν και εμφανώς πολύ μικρότερα είναι σημαντικά ακριβότερα. Θα πρέπει βέβαια να ζήσεις λίγο μαζί τους, πράγμα δύσκολο διότι δε βλέπω να κάθονται καλά στο γραφείο.
 

jpaudio

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.993
Reaction score
1.462
Καλορίζικα! Το φύσιμα είναι εκεί ακόμα και αν δεν είναι συνδεδεμένα; Αν ναι, αυτό είναι αρνητικό και δεν φεύγει το γ@μημέν0...
Περιμένουμε εντυπώσεις.
 

PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.867
Reaction score
5.851
Βρε θηρίο ποτε πρόλαβες :hi::hi: εγω περιμενω πως και πως τα 8
Το πρωτο θεματακι που παρατητησα αμεσως, εκτος απο τον ογκο τους, ειναι το φυσημα.
Ακουστο, τα προηγουμενα focal cms 40 δεν ειχαν καθολου, ανυπαρκτο, σαν να ταν κλειστα.
Τα ταννου ακουγονται, παρ ολη την balanced συνδεση απ την καρτα ηχου.
Ειναι τόσο όμορφα απο κοντά όσο φαίνονται στις φωτό ??
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Γρηγορο update και τα υπολοιπα το πρωι, με αρκετο χαμηλωμα απ το gain στη μεση του ρυθμιστικου, επεσε αισθητα το φυσημα Και έγινε πολύ πιο ήσυχο σχεδόν αθόρυβο.
Θα την βρω την άκρη όμως που θα πάει...
 

Μηνύματα
1.928
Reaction score
787
Ωχ αυτό ήταν που φοβόμουν πιο πολύ αλλά αν πέφτει με το gain δεν πειράζει! Δεν είναι βομβος έτσι? Και εγώ περιμένω τα 8 πως και πως και έλεγα να τα ακυρώσω λόγω βομβου που διάβαζα για τα παλιότερα!
 


Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.009
Το φύσημα δεν κόβεται Παιδιά. Είναι εγγενές χαρακτηριστικό του ενισχυτικού και της ευαισθησίας του tweeter.
Όπως είπε και ο Γιάννης μόνο με χαμήλωμα του gain μειώνεται.
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Καλημέρα αγόρια είμαι εκτός γραφείου, με περιμένουν τα χρυσά μου να γυρίσω πίσω να τ’ ακούσω με πήραν και τηλέφωνο τους έλειψα λέει.
Πάντως σε πρωτες ακροάσεις είναι πολύ αναλυτικά πολύ ζωηρά με μεγάλη σκηνή μεγάλα σώματα και έντονο μπάσο.
Δε συζητώ για την πόλη μεγαλύτερη δυναμική ικανότητα εντασεων.

Θα τα άκουσα σωστά για να σας μεταφέρω σωστές εντυπώσεις όχι άρπα κόλλα. Πάντως για την ώρα είμαι πολύ ευχαριστημένος.
Είναι και πολύ όμορφα η αλήθεια στο μάτι αν και αρκετά μεγάλα μου κρύβουν πολύ όλα τα υπόλοιπα στο γραφείο είναι λίγο τέρατα για εκεί πάνω
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.135
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top