1. Καλώς ήρθατε στο AVsite! Ελάτε στην παρέα μας κάνοντας εγγραφή!
    Απόκρυψη ανακοίνωσης

Xiaomi Mi Box

Συζήτηση στο φόρουμ 'BD/DVD/UHD PLAYERS, MEDIA PLAYERS' που ξεκίνησε από το μέλος xfader, στις 14 Σεπτεμβρίου 2017.

1. Σ. Κωνσταντινίδης

Θα σου πρότεινα να τα μαζέψεις όλα αυτά πακέτο και να τα πουλήσεις. Αν τα βάλεις όλα μαζί θα πάρεις ένα Nvidia shield TV και ξεμπέρδεψες.

geopro likes this.
  2. akis1

Εγώ πάντως έκανα αυτό που σκέφτηκες και συ, του έριξα σουτ και γύρισα στο wd tv live gen3 και απο τότε βρήκα την ησυχία μου. Και όσο για netflix ας είναι καλά το ps4 pro.....
    Auto merged
    Πρέπει να είσαι σαδομαζοχιστής για να ασχοληθείς με το εν λόγω μηχανάκι. Οσο χρόνο μου έφαγε απο την ζωή μου και αυτό χωρίς αποτέλεσμα, δεν μου έχει φάει όλο το οπτικοακουστικό μου σύστημα.

geopro likes this.
  3. xfader

xfader Right-libertarianism
    Administrator

To Mi Box (3 και S) είναι ένα entry level μηχανάκι για τον απλό θεατή που δεν ενοχλείται από τεχνικές παραλείψεις και οπτικοακουστικά ψεγάδια.
    Συνεχίζω να το έχω γιατί το συνήθισα και δεν έχω αποφασίσει ακόμα για τον αντικαταστάτη του.
    Το Mi Box μου δεν έχει πλέον σοβαρά προβλήματα. Βλέπω κυρίως Netflix και ταινίες από σκληρό μέσω Kodi. Η κίνηση είναι ομαλότατη. Έχω ρυθμίσει την έξοδο σε 4K-24Hz. Λόγω ηχομπάρας οι ελλείψεις στον ήχο δεν με επηρεάζουν. Το πιο σπαστικό μετά την αναβάθμιση σε OREO είναι ότι θέλει προσπάθεια για να ανοίξει από το remote.

4. MaxHeadroom

Άλεξ, αν τυχόν έχεις κάνει σύζευξη Bluetooth με κάποιο κινητό, κατάργησέ τη. Κι εγώ έπρεπε να πατάω δέκα φορές το κουμπί για να ανάψει, από τότε που μπήκε το Oreo, μέχρι που έκανα αυτό που γράφω παραπάνω. Τώρα ανάβει με την πρώτη.

xfader and abcd like this.
  5. geopro

Τό πιό ενοχλητικό είναι ότι τή μία μέρα δουλεύει (σχεδόν) τέλεια καί τήν επόμενη ημέρα δεν δουλεύει σωστά.
    Καί όλα αυτά χωρίς νά έχεις πειράξει τό παραμικρό.
    Για νά εξηγούμε αναφέρομαι σέ streaming από nas.
    Η περιήγηση στό YouTube είναι πάντα καλή.
    Netflix δεν με ενδιαφέρει.

6. xfader

xfader Right-libertarianism
    Administrator

Όχι, δεν έχω άλλη συσκευή paired. Διάβασα ότι υπάρχουν πολλές πιθανότητες να διορθωθεί με factory reset, αλλά βαριέμαι να ξαναπερνάω εφαρμογές.

7. MaxHeadroom

Αποσύζευξη του ίδιου του τηλεχειριστηρίου και επανασύζευξή του, έχεις ήδη κάνει; (όχι ότι βοήθησε στη δική μου περίπτωση)

Μοιραστείτε τη σελίδα