Tannoy Gold

Μηνύματα
501
Reaction score
705
Αν όντως ισχύει το παραπάμω, λέω να πάρω δυο για το σαλόνι και δυο για το PC. Πολύ φοβούμαι όμως ότι κάτι δε πάει καλά...
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.660
Πολύ φοβούμαι όμως ότι κάτι δε πάει καλά...
Στα λεφτά τους;

Σοβρακολογούμε τώρα;

:lolsign: :lolsign: :lolsign: :lolsign: :lolsign: :lolsign:

Προφανώς δεν είναι υψηλού επιπέδου μόνιτορ, προφανώς δεν έχουν εξαιρετική καμπίνα και τρομερά ενισχυτικά, προφανώς δεν βγάζουν πολύ χαμηλές ολικές αρμονικές παραμορφώσεις.

Προφανώς.

Στα λεφτά τους; Πλάκα κάνουμε; Εξαιρετικά.

Αν θες καλύτερα, πάρε τα πρισόνους.
Ακόμα καλύτερα τα Νιούμαν.
Ακόμα καλύτερα τα γκειθαιν.
 

Μηνύματα
501
Reaction score
705
Στα λεφτά τους;

Σοβρακολογούμε τώρα;

:lolsign: :lolsign: :lolsign: :lolsign: :lolsign: :lolsign:

Προφανώς δεν είναι υψηλού επιπέδου μόνιτορ, προφανώς δεν έχουν εξαιρετική καμπίνα και τρομερά ενισχυτικά, προφανώς δεν βγάζουν πολύ χαμηλές ολικές αρμονικές παραμορφώσεις.

Προφανώς.

Στα λεφτά τους; Πλάκα κάνουμε; Εξαιρετικά.

Αν θες καλύτερα, πάρε τα πρισόνους.
Ακόμα καλύτερα τα Νιούμαν.
Ακόμα καλύτερα τα γκειθαιν.

Όχι όχι δε με κατάλαβες, εννοώ δε μπορεί να ισχύει αυτή η τιμή, αφού πριν κάποιο καιρό ήταν σχεδόν η διπλή!
Το ηχείο προσωπικά με καλύπτει 10000%
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.687
Όχι όχι δε με κατάλαβες, εννοώ δε μπορεί να ισχύει αυτή η τιμή, αφού πριν κάποιο καιρό ήταν σχεδόν η διπλή!
Το ηχείο προσωπικά με καλύπτει 10000%
Χτύπα τα και αν είναι λάθος η τιμή θα ακυρώσουν την παραγγελία.
Έτσι και αλλιώς σε 2 μήνες θα είναι in stock.
 

Μηνύματα
360
Reaction score
554
Ρε παιδιά ~χωρίς παρεξήγηση~, μήπως έχουμε λίγο αποκτήσει μία ενεργό-λαγνεία (ειδικά στα ομόκεντρα)
Έχω παρατηρήσει ότι εκθειάζουμε πλέον όλα τα ενεργά βασιζόμενοι κυρίως στις εμπειρίες που έχουμε από πολύ ακριβότερα μοντέλα. Είμαι σίγουρος ότι όλοι σας έχετε διαβάσει τα pdf τους αλλά πόση σημασία δίνουμε σε κάποια νούμερα?
Τα πολύ φτηνά μοντέλα πάσχουν από ψιλό THD >=1.5 πολλές φορές και παραπάνω(τόσο λόγω οδηγού όσο και ενισχυτικών), έχουν πολυ ψιλό εσωτερικό θόρυβο (θόρυβος από τα ενισχυτικά τους χωρίς κάποια πηγή συνδεδεμένη ) και οι μετρίσεις τους ειναι πολύ αισιόδοξες ειδικά για την ισχύ που ανακοινώνουν.

Πριν με κατακεραυνώσετε, να πώ ότι και εγω ενεργά θέλω και σκοπέυω να πάρω, γνωρίζοντας τα προτερήμα της ενεργής σχεδίασης, απλά δεν νομίζω ότι τα ενεργά ~δεν~ είναι πανάκια. Ξανάτονίζω ότι δεν είμαι αρνητικός με τα ενεργά σε καμία περίπτωση , κάθε άλλο μάλιστα.
 

Μηνύματα
501
Reaction score
705
Χτύπα τα και αν είναι λάθος η τιμή θα ακυρώσουν την παραγγελία.
Έτσι και αλλιώς σε 2 μήνες θα είναι in stock.

Δεν υπάρχει διαθεσιμότητα, θέλει λέει 8-9 εβδομάδες και έχω ψυχολογικό δε μπορώ να πληρώσω και να περιμένω άγνωστη περίοδο (το λέω γιατί και πριν 2 βδομάδες, 8-9 βδομάδες έλεγε παράδοση) για παραλαβή...
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.660
Φυσικά, ανταποκρίνονται τουλάχιστον αξιοπρεπώς στην τιμή τους, και τα αντικειμενικά κατασκευαστικά τους πλεονεκτήματα είναι κει, τα βλέπεις.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.687
Δεν υπάρχει διαθεσιμότητα, θέλει λέει 8-9 εβδομάδες και έχω ψυχολογικό δε μπορώ να πληρώσω και να περιμένω άγνωστη περίοδο (το λέω γιατί και πριν 2 βδομάδες, 8-9 βδομάδες έλεγε παράδοση) για παραλαβή...
Να μπορέσεις. :)
Μισή τιμή θα τα πάρεις αν όλα πάνε καλά.
 

Μηνύματα
501
Reaction score
705
Φυσικά, ανταποκρίνονται τουλάχιστον αξιοπρεπώς στην τιμή τους, και τα αντικειμενικά κατασκευαστικά τους πλεονεκτήματα είναι κει, τα βλέπεις.
Κώστα τι να λέμε τώρα, ένα Sensys DC2 που άρπαξε η ομοκεντρική είχε 350Ε αντικατάσταση, πλάκα πρέπει να κάνει η Tannoy με δαύτο. Απλά δε γίνεται να κάνεις λάθος με αυτή την αγορά.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.660
Ναι, συμφωνώ.

Είναι πολύ ασφαλής αγορά σε αυτό το κοστολογιο.

Προτείνω να κάνετε άμεσα παραγγελία όσοι ενδιαφέρεστε, και ας περιμένετε για παράδοση.

Το κόστος είναι πολύ χαμηλό για να έχετε ιδιαίτερες απαιτήσεις, οπότε αν τηρεί τα βασικά, θα είναι η Χρυσή αγορά της χρονιάς!
 

jpaudio

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.993
Reaction score
1.462
Μια ερώτηση, αν και η τιμή είναι χώμα, δεν είναι ακόμα διαθέσιμα. Στον Thoman φάνηκε ο χρόνος παράδοσης. 8-9 εβδομάδες. Αν τα αγοράσουμε με την διαδικασία του site, κλειδώνουμε την τιμή έστω και αν δώσουμε προκαταβολικά τα χρήματα; Ο Thomann δεν είναι μια τυχαία εταιρία-site...
 
Last edited:

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.687
Μια ερώτηση, αν και η τιμή είναι χώμα, δεν είναι ακόμα διαθέσιμα. Στον Thoman φάνηκε ο χρόνος παράδοσης. 8-9 εβδομάδες. Αν τα αγοράσουμε με την διαδικασία του site, κλειδώνουμε την τιμή έστω και αν δώσουμε προκαταβολικά τα χρήματα;
Αυτό αφορά την πολιτική του site και μόνο αυτοί μπορούν να σου απαντήσουν.
 

Μηνύματα
2.599
Reaction score
4.585
Κανονικά θα έπρεπε να είναι υποχρεωμένοι από το νόμο να πουλήσουν στην αναγραφόμενη τιμή. Έστω σε περίπτωση λάθους να είναι υποχρεωμένοι να το δηλώσουν δημόσια και σε περίπτωση επανάληψης αντίστοιχου "λάθους" να υποστούν κυρώσεις. Αλλά αυτά είναι ψιλά γράμματα για την ευρωπαϊκή αγορά.

Υπάρχει ελληνικό μαγαζί του χώρου που κατά καιρούς βγάζει προϊόντα σε τόσο χαμηλές τιμές στο site του, τα οποία δεν έχει σε στοκ κι ούτε πρόκειται να διαθέσει. Ο λόγος είναι να βγαίνει πρώτο στις αναζητήσεις του skroutz ή στην καλύτερη περίπτωση να προτείνει κάποιο άλλο προϊόν από τον κατάλογο στον υποψήφιο πελάτη που θα επικοινωνήσει.
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Τα παρηγγειλα, και αναμενω... τα 7αρια, να χωρανε στο γραφειο, να μη βλεπω κ τοιχο ενα πραμα...

193 ευρω χ2

Ελπιζω να ναι καποια αναβαθμιση απ τa Focal CMS 40 , τουλαχιστον τα Tannoy μ αρεσουν περισσοτερο στο ματι, να τα χαζευω ολη μερα στους 50 ποντους μπροστα μου...

Ιδωμεν !
 

Μηνύματα
501
Reaction score
705
Τα παρηγγειλα, και αναμενω... τα 7αρια, να χωρανε στο γραφειο, να μη βλεπω κ τοιχο ενα πραμα...

193 ευρω χ2

Ελπιζω να ναι καποια αναβαθμιση απ τa Focal CMS 40 , τουλαχιστον τα Tannoy μ αρεσουν περισσοτερο στο ματι, να τα χαζευω ολη μερα στους 50 ποντους μπροστα μου...

Ιδωμεν !

Ενημέρωσε πως θα εξελιχθεί να παίρνουμε σειρά, ένας ένας 8-)
 

Ndis

Titika
Μηνύματα
1.849
Reaction score
4.594
Όχι ρε φουστη πάνω που ψώνισα το σπρουτ 100 και τα αρ.πι 600μι για νιαρφιλντ ! Πέραν της πλάκας στο θομαν το jbl 308 συχνά πυκνά φτάνει τα 150 ευρώ !
 

gid

Μηνύματα
7.316
Reaction score
8.540
Όχι ρε φουστη πάνω που ψώνισα το σπρουτ 100 και τα αρ.πι 600μι για νιαρφιλντ ! Πέραν της πλάκας στο θομαν το jbl 308 συχνά πυκνά φτάνει τα 150 ευρώ !
Φτάνει δηλαδή εκεί όπου διαρκώς βρίσκεται το Tannoy Reveal 802??? Ουάου!!
 


Μηνύματα
504
Reaction score
228
Καλησπέρα, όντως ενδιαφέρουσα σειρα όμως να ρωτησω 1-2 πραγματάκια που με μπερδευουν. Πως γινεται με 300 W ενισχυτή τα gold 8 να αποδιδουν max spl 110 db, ενώ τα reveal 802 με μολις 100 W 114 db? Τόση διαφορά στην ευαισθησία των μεγαφώνων?
Επίσης στις φωτο στο πισω μερος στο ρευματοληπτη αναγράφει ταση, συχνότητα και διπλα την ενδειξη 80 Watt. Αυτό τί ειναι πάλι?
Μήπως τελικά τα 300 W είναι peak?
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.155
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top