Αρωμα hi-end απο Θεσσαλονικη.

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Δεν χρειάζεται αξιόλογο λαπτοπ. Και με πολύ παλαιότερα μοντέλα γίνεται.
Εχω ενα HP του 2007.

Γινεται λες?

Ο σταθερος μου ειναι μακρια και ουτε ξερω αν ανοιγει πλεον...
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.100
Reaction score
124.654
matching παιδιά, m a t c h i n g ....
Είσαι Θεός. :drinks:
Αλλά έπρεπε να το ακούσω για να καταλάβω
Άπιστε Θωμά, που πρέπει να χώσεις το δάχτυλο στην τρύπα, ντροπής πράματα...:lol:
Έτσι κάνεις μωρέ και σ'όποια κοπέλα σου λέει ότι είναι παρθένα; :lol:
Η δυσκολια ειναι να ακουσεις το καμπανακι
Η δυσκολία είναι να βγάλεις κρεσεντο κλασσικής μουσικής σε στάθμες αναφοράς, και στο καπάκι να παίξεις Μόμπι και ρέγγε και μέταλ και τρανς, με πλήρη απόκριση στο μπάσο, σε χορταστικές στάθμες για πάρτι, για να γουστάρεις, όχι σε στάθμες ασανσέρ και ψευτοστέρεου που δε θέλει να παίζει δυνατά... 8-)
Αυτό με το μικρόφωνο το έχω σκεφτεί κι εγώ ρε γμτ. Και όσο και αν είναι μικρό ( σχετικά ) το κόστος απόκτησής του, δεν ξέρω τί να κάνω με δαύτο
Μη πάει το μυαλό σου στο πονηρό, μετρήσεις κάνεις με το μικρόφωνο, για την άλλη δουλειά θες δ@νητή. :tongue:
Ηξερες οτι πολλοι διαχυτες δε δουλεουν σωστα αν εισαι κοντυτερα απο 2μ απο αυτους;
Βρε δεν είναι αγράμματο παιδί, έβγαλε σχολείο.
Επίσης γνωρίζει και αριθμητική.
Και προπαίδεια, όλη.:gotcha:
Δεν χρειάζεστε μικρόφωνο. Θέλει πράγματι πολύ διάβασμα, και αν δεν το έχετε κάνει μέχρι σήμερα μάλλον δεν θα το κάνετε ποτέ.
Χρειάζεστε έναν επαγγελματία με μικρόφωνο, πχ τον ΜΚ, να κάνει τις μετρήσεις για εσάς.
Πολύ σωστά. :hi:

Το πρόβλημα στην επιλογή αυτή, είναι πρώτον ότι ο επαγγελματίας χρειάζεται να βρει διαθέσιμη λύση διόρθωσης για να στήσει σωστά τον ήχο (δηλαδή κάποιο μηχάνημα να διαθέτει πχ ντιρακ) και δεύτερον ο ιδιοκτήτης να δεχτεί χωρίς πολλά πολλά την όποια διόρθωση του κάνει ο επαγγελματίας ως "σωστή", ασχέτως τι "του αρέσει" να ακούει (γιατί έτσι έχει μάθει να ακούει).8-)

Αλλά το όργανο μέτρησης που κουβαλάω πάντα μαζί μου ( αυτιά ) μου είπε ότι κάθε άλλο παρά ψιθύριζε.
Είναι χαλαζμένο αυτό το όργανο, το κοροϊδεύει εύκολα κάποιο μηχάνημα ή κάποια ρύθμιση, μη το εμπιστεύεσαι.

Όσο το εμπιστεύεσαι, θα σε οδηγεί σε ...λάθος μονοπάτια. ;)

απαξιώνεται (από ορισμένους ) ένα απ’ τα βασικά του χαρακτηριστικά… η χροιά ?
Είσαι μεγάλος! :tongue:
 
Last edited:





leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Σταμάτα βρε καλέ μου άνθρωπε... Τον κέρδισες επάξια τον τίτλο του Σεφερλή της Video ενότητας του φόρουμ, μην προσπαθείς άλλο!
Βάλε τώρα πλώρη να κερδίσεις τον ίδιο τίτλο και στα πολιτικά, έχεις όλα τα εχέγγυα να το καταφέρεις και έχεις δώσει εξαιρετικά πρώτα δείγματα γραφής!!
fixed cake!
μιας και το audio ακούγεται...
Ναι Τούρτα1308!!
γράφω καλά ο μπαγάσας!!
Ακούω όμως δραματικά καλύτερα!! : :sneaky: :sneaky: :sneaky:
Για τη πολιτική τώρα δεν είναι κακή η ιδέα σου...εδώ κάποιοι γίνονται Γ.Γ. του κόμματος και πανηγυρίζουν το 5,32%..τους έχω για πλάκα λέμε....:fuckyou:
Κουτσούμπα τρέμε!!
 
Last edited:

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.408
Reaction score
50.364
Ακούω και Ministry και Prong.... Ποιά καμπανάκια και μεταλλ-όφωνα...


- :thumbsup: . . . χτύπησες φλέβα . . . αφιέρωση ( είναι από 2-3 live και ας λέει πως είναι από 1 , αλλά το κόψιμο/ράψιμο πέτυχε ) . . .


Ministry - Filth Pig(live on Sphinctour)

.....................:smg:


. . . άντε να πας στον αντιπρόσωπο της bosendorfer για ακρόαση με δαύτο :o
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Kλιμακιο ελεγχου Θεσσαλονικης δηλαδη ετοιμο,

πρωτος ελεγχος σε φαγωσιμα , πιτσα, σουβλακια, γυρους κλπ, δευτερος σε ποτα - μπυρες, κρασια κλπ κλπ, 3ος σε αποδοση ηχοσυστηματος εις τεστ και 4ος ακροαση μουσικης, κουβεντουλα , πειραγματα πανω απ ολα κλπ
 


Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.408
Reaction score
50.364
Kλιμακιο ελεγχου Θεσσαλονικης δηλαδη ετοιμο,

πρωτος ελεγχος σε φαγωσιμα , πιτσα, σουβλακια, γυρους κλπ, δευτερος σε ποτα - μπυρες, κρασια κλπ κλπ, 3ος σε αποδοση ηχοσυστηματος εις τεστ και 4ος ακροαση ανάγνωση μουσικής παρτιτούρας , κουβεντουλα , πειραγματα πανω απ ολα κλπ
- fixed :rolleyes:
 

Μηνύματα
414
Reaction score
891
Με απόλυτα κριτήρια, σαφώς. Αλλά το όργανο μέτρησης που κουβαλάω πάντα μαζί μου ( αυτιά ) μου είπε ότι κάθε άλλο παρά ψιθύριζε. Δηλαδή, για τα δικά μου γούστα, τον τρόπο που εγώ ακούω μουσική, έπαιξε σε στάθμες υπέραρκετές.
"Αρκετή" ένταση βγάζει και το 7.1 της Creative, πολύ δυνατό για τα λεφτά του. Το θέμα είναι τί παραμορφώσεις ακούς σε αυτήν την ένταση. Και αν θες παραμορφώσεις... Αν θέλεις hi-fi, δε θέλεις παραμόρφωση. Αν θέλεις την παραμόρφωση (μέσω λάμπας ας πούμε ή ανεπαρκούς οδήγησης ενισχυτή με το volume ψηλά), αυτό είναι άποψη, όχι hi-fi. Δεκτό αν το θέλεις, εφόσον αυτήν είναι η προτεραιότητά σου.

Kλιμακιο ελεγχου Θεσσαλονικης δηλαδη ετοιμο,

πρωτος ελεγχος σε φαγωσιμα , πιτσα, σουβλακια, γυρους κλπ, δευτερος σε ποτα - μπυρες, κρασια κλπ κλπ, 3ος σε αποδοση ηχοσυστηματος εις τεστ και 4ος ακροαση μουσικης, κουβεντουλα , πειραγματα πανω απ ολα κλπ
Πιτόγυρο απ το Γυράδικο, χορταίνεις με ένα.
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Το πρόβλημα στην επιλογή αυτή, είναι πρώτον ότι ο επαγγελματίας χρειάζεται να βρει διαθέσιμη λύση διόρθωσης για να στήσει σωστά τον ήχο (δηλαδή κάποιο μηχάνημα να διαθέτει πχ ντιρακ) και δεύτερον ο ιδιοκτήτης να δεχτεί χωρίς πολλά πολλά την όποια διόρθωση του κάνει ο επαγγελματίας ως "σωστή", ασχέτως τι "του αρέσει" να ακούει (γιατί έτσι έχει μάθει να ακούει).8-)
Είσαι μεγάλος! :tongue:
και τρίτο... να μην ξανακουνήσει ούτε τραπεζάκι για να μη χαλάσει η ρύθμιση... :p
Άμα θέλει να κουνάει ...τραπεζάκια ή να δοκιμάζει άλλα πράγματα στο σύστημα του μονο μία ειναι η λύση: μικρόφωνο/διάβασμα/πειράματα
 


Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Μας δουλεύει μου φαίνεται.
Ηλεκτρονικός που έκανε και ρουμ τριτμεντ αλλά απαξιώνει να μετρήσει τον χώρο.
Αλλά έχει μετρήσει με dbμετρο.
Θα ηθελα να μαθω τις αμφιβολλιες σου εκτενως.

Αλλιως μπορεις πολυ απλα να μη ξανασχοληθεις με το θεμα αν νοιωθεις...δουλεμενος!
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
"Αρκετή" ένταση βγάζει και το 7.1 της Creative, πολύ δυνατό για τα λεφτά του. Το θέμα είναι τί παραμορφώσεις ακούς σε αυτήν την ένταση. Και αν θες παραμορφώσεις... Αν θέλεις hi-fi, δε θέλεις παραμόρφωση. Αν θέλεις την παραμόρφωση (μέσω λάμπας ας πούμε ή ανεπαρκούς οδήγησης ενισχυτή με το volume ψηλά), αυτό είναι άποψη, όχι hi-fi. Δεκτό αν το θέλεις, εφόσον αυτήν είναι η προτεραιότητά σου.



Πιτόγυρο απ το Γυράδικο, χορταίνεις με ένα.
Βρε Konnos,
Το άκουσες κι εσύ το εν λόγω σύστημα να παίζει και τα λες αυτά ή σου ξεφεύγουν?????
Πιο creative και π@π@ριές???
Δεν άκουσε καμιά κλ@σομπανιέρα classd ο άνθρωπος!
Λαμπίτσες άκουσε, απλά μια προσεγμένη κατασκευή, με σωστά καλώδια-ρακ και κάποια πάνελς.
Rewiewers εξ αποστάσεως λέμε...
 
Last edited:

Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.717
Reaction score
10.523
Θα ηθελα να μαθω τις αμφιβολλιες σου εκτενως.
Δεν μου κάθεται καλά πρακτικός άνθρωπος να απαξιώνει την μέτρηση με μικρόφωνο.
Αλλιως μπορεις πολυ απλα να μη ξανασχοληθεις με το θεμα αν νοιωθεις...δουλεμενος!
ή μπορώ πολύ απλά να μοιραστώ τις σκέψεις μου με τα υπόλοιπα μέλη.
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Απαντωντας στα σχολια της εντασεως,ανετα φτανω να ακουω σε ρεαλιστικες εντασεις σε οικιακο επιπεδοακουγοντας τα οργανα με το σωστο τους μεγεθος στο χωρο,με το γουφερ να μην πολυφαινεται οτι μετακινειται,μεταφραζομενο αυτο σε απειροελαχιστη παραμορφωση.
Post automatically merged:

Δεν μου κάθεται καλά πρακτικός άνθρωπος να απαξιώνει την μέτρηση με μικρόφωνο.

ή μπορώ πολύ απλά να μοιραστώ τις σκέψεις μου με τα υπόλοιπα μέλη.
Μηπως οντως εισαι περαστικος εδω μεσα?

Αν διαβαζες καλα,δε θα φανταζοσουν οτι απαξιωνω τις μετρησεις.Απλα εμπιστευομαι πολυ μερικα ζευγη ωτων...
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.100
Reaction score
124.654
μόνο οι class d
συστημα με class d
Σας έχω νέα:

Στο σύστημά μου, διαθέτω συνολικά:
37 τελικούς ενισχυτές,
εκ των οποίων ουδείς δεν είναι class d.

Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. :lol:







ΥΓ.

Class D ενισχυτικά φοράει το "μεγάλο" και διπλάσιας τιμής Me Geithain 801, ενώ το οικονομικότερο 901 φοράει ΑΒ, μοσφετ.
Τα πολύ μεγάλα (και κατά συνέπεια εξαιρετικά ακριβά) ενεργά PMC παν πακέτο με class D ενισχυτικά, ενώ τα πιο μικρά (απλώς πολύ ακριβά, μέχρι ας πούμε 100.000€) με τυπικούς ΑΒ, συνήθως μπριστον.
Κλπ κλπ κλπ.
Υπάρχουν άπειρα παραδείγματα όμοια.

Κι εγώ αν έδινα περισσότερα λεφτά, class D θα είχα παντού. Δεν έφτανε το μπικικίνι μέχρι εκεί.
:lolsign::lolsign::lolsign::lolsign::lolsign::lolsign:
 
Last edited:



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.075
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top