Προϊόντα ακουστικής φροντίδας χώρου σε πολύ καλές τιμές.

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Tι είναι αυτό το Α βρε ψυχούλα μου ,γιατί έχω χάσει επεισόδια?

Κοίταξέ το τώρα υπό γωνία...90 μοιρών.Είναι η δική μου εκδοχή για ένα ΄΄χαμόγελο΄΄ που διαγράφεται μονάχα στη μία πλευρά του προσώπου - την...αριστερή εν προκειμένω.;)
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451

Κοίταξέ το τώρα υπό γωνία...90 μοιρών.Είναι η δική μου εκδοχή για ένα ΄΄χαμόγελο΄΄ που διαγράφεται μονάχα στη μία πλευρά του προσώπου - την...αριστερή εν προκειμένω.;)
Γουατεβα...!
 




costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.400
Reaction score
125.575
Εκτός από τη σπατάλη μάζας ξύλου (θα μπορούσαν να είναι πολύ λεπτότερα τα στηρίγματα) αυτός είναι άριστος.

Βεβαίως, το μειονέκτημα των qrd (πέραν του βάρους, αναλόγως υλοποίησης) δεν είναι άλλο από το βάθος που χρειάζεται, αλλά άμα σου περισσεύει μισό μέτρο γύρω γύρω, φτιάχνεις κορυφαία υλοποίηση.

Συνήθως όμως, ακόμα και 15-20cm για να κλέψεις από κάθε διάσταση του δωματίου, είναι δύσκολο..
 


Μηνύματα
125
Reaction score
377
Βάλε κατι από δω κόψε λιγο χώρο από την αλλη και στο τέλος δεν θα χωράει η ορχήστρα στο δωμάτιο και θα ‘χουμε σοβαρά θέματα. ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ!!!
Καλά μωρέ, θα ακούμε μικρότερα σχήματα.:)
The QRD diffuser reflects the energy into the room. But contrary to the flat and straight reflective surfaces, which reflect energy, the QRD diffuser diffuses the sound to various directions and in different time thanks to the wells of varying depths. That eliminates the direct mirror point reflection and gives the impression that it is in a wider and larger environment.
 






A

amoustakas

Guest
Ένα μεγάλο ευχαριστώ δημοσίως στον καλλιτέχνη Wood Blocker για το συγκλονιστικό έργο τέχνης που μου κατασκεύασε ακριβώς όπως το προβάλλει στην ιστοσελίδα του. Κατασκευή με ακρίβεια χιλιοστού, πολύ μεράκι και αγάπη.

Πέρασα περίπου μία ώρα να το χαζεύω μόνο. Μετά άνοιξα την τηλεόραση και..... έμεινα μακάκας. Με δύο λόγια έπαιζε σαν να έβαλα ηχόμπαρα από κάτω.

Μου λέει η γυναίκα μου λάμπα άλλαξες; Όχι λέω η τηλεόραση παίζει. Και έμεινε.

Είχα διαβάσει στο site του ούγγρου ότι χρειάζονται πολλά τετραγωνικά κανονικά και απογοητεύτηκα. Να σας πω ότι το αγόρασα βασικά σαν έργο τέχνης. Με κέρδισε από την πρώτη στιγμή που το είδα στο ίντερνετ.

Το ακουστικό αποτέλεσμα ξεπέρασε κάθε προσδοκία μου διότι τοποθετήθηκε ουσιαστικά στην πλευρά που πέφτει η ανάκλαση του δεξί ηχείου και θα έλεγα όχι έχει εξαφανίσει τον τοίχο (ίσως και με τη βοήθεια ενός οβαλ μπουφέ από κάτω). Η απόσταση του αριστερού ηχείου από τον αριστερό τοίχο ήταν 5 μέτρα και του δεξιού μόλις 1,5. Τα ηχεία είναι χωμένα σε εσοχή στον απέναντι τοίχο και η θέση ακρόασης στον απέναντι τοίχο.

Τώρα ακούω από το στέρεο και θα έλεγα ότι ανέβηκε επίπεδο του ίδιου του ηχείου. Δε μιλάμε για διαφορές καλωδίων κλπ. μιλάμε για αναβάθμιση του ηχείου. Παίζει ηχείο δύο κατηγοριών πάνω.

Μου φαίνεται απίθανο πως ένας διαχυτής 1,30 Χ 70 μπορεί να κάνει αυτό, αλλά ίσως ήταν το κομμάτι του παζλ που έλειπε σε συνδυασμό με τα άλλα έπιπλα ή απλά μπήκε σε σωστή θέση.

Στο εξής όπου βρίσκω κάτι καλαίσθητο με διαχυτικές ιδιότητες το χτυπάω. Το μόνο σίγουρο.
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.465
Ένα μεγάλο ευχαριστώ δημοσίως στον καλλιτέχνη Wood Blocker για το συγκλονιστικό έργο τέχνης που μου κατασκεύασε ακριβώς όπως το προβάλλει στην ιστοσελίδα του. Κατασκευή με ακρίβεια χιλιοστού, πολύ μεράκι και αγάπη.

Πέρασα περίπου μία ώρα να το χαζεύω μόνο. Μετά άνοιξα την τηλεόραση και..... έμεινα μακάκας. Με δύο λόγια έπαιζε σαν να έβαλα ηχόμπαρα από κάτω.

Μου λέει η γυναίκα μου λάμπα άλλαξες; Όχι λέω η τηλεόραση παίζει. Και έμεινε.

Είχα διαβάσει στο site του ούγγρου ότι χρειάζονται πολλά τετραγωνικά κανονικά και απογοητεύτηκα. Να σας πω ότι το αγόρασα βασικά σαν έργο τέχνης. Με κέρδισε από την πρώτη στιγμή που το είδα στο ίντερνετ.

Το ακουστικό αποτέλεσμα ξεπέρασε κάθε προσδοκία μου διότι τοποθετήθηκε ουσιαστικά στην πλευρά που πέφτει η ανάκλαση του δεξί ηχείου και θα έλεγα όχι έχει εξαφανίσει τον τοίχο (ίσως και με τη βοήθεια ενός οβαλ μπουφέ από κάτω). Η απόσταση του αριστερού ηχείου από τον αριστερό τοίχο ήταν 5 μέτρα και του δεξιού μόλις 1,5. Τα ηχεία είναι χωμένα σε εσοχή στον απέναντι τοίχο και η θέση ακρόασης στον απέναντι τοίχο.

Τώρα ακούω από το στέρεο και θα έλεγα ότι ανέβηκε επίπεδο του ίδιου του ηχείου. Δε μιλάμε για διαφορές καλωδίων κλπ. μιλάμε για αναβάθμιση του ηχείου. Παίζει ηχείο δύο κατηγοριών πάνω.

Μου φαίνεται απίθανο πως ένας διαχυτής 1,30 Χ 70 μπορεί να κάνει αυτό, αλλά ίσως ήταν το κομμάτι του παζλ που έλειπε σε συνδυασμό με τα άλλα έπιπλα ή απλά μπήκε σε σωστή θέση.

Στο εξής όπου βρίσκω κάτι καλαίσθητο με διαχυτικές ιδιότητες το χτυπάω. Το μόνο σίγουρο.
άντε να τα πεις στον @γιανννης αυτά...που παλεύει με τα πλεξιγκλας και τις γυάλινες οπτικές να στρώσει ήχο :biggrin: :laugh:
 






Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • n_olympios
    Μαντιναδόρος!
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.611
Μηνύματα
2.867.894
Members
37.939
Νεότερο μέλος
geo kok
Top