Astronaut Jr. 2ch hi-fi set up


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.492
Reaction score
37.569
Θενκς! Πολλα με παρηγορουν!


Συστημα ενος εκ. νταλαρς. Δες διαστασεις χωρου, στησιμο και ειδικα την ΔΙΑΧΥΣΗ!! :gotcha:

καλη ιδεα η παραπανω διαχυση -κατα καποιο τροπο- υπαρχουν και χειροτερα βεβαια.. αλλα τα φυσικα χρωματα δε μου πανε... ή δεν τα παω εγω..
 

Μηνύματα
813
Reaction score
1.788
Πανελ απορροφησης εννοεις; Τροχηλατα, ναι.
Συναμα εχεις δει τα σχεδια των σαμπ, ε;!o_O
Ας ερθουν πρωτα τα αγκωναρια, να τα συνδεσει ο Ζαπ και το βλεπω.
Ναι απορρόφηση. Μια χαρά δουλειά θα κάνεις νομίζω. Επίσης νομίζω ότι μπορείς να βάλεις και μόνιμα στον χώρο πάνω από το rack κάτι για να ηρεμήσει λίγο. Για τα θηρία έχω δει τα σχέδια και είχα και τηλεφωνική ενημέρωση 1 φορά την εβδομάδα ;) και μου έπεσαν τα σαγόνια.
Το μόνο κακό είναι πως όταν μπουν τα θηρία δεν θα έχεις χώρο να πηγαίνεις τα τροχήλατα που σου λέω στις άκρες, γιατί θα θες να γεμίσεις μπασοπαγίδες :p. Θα σου στείλω και pm να τα πούμε.
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Θενκς! Πολλα με παρηγορουν!


Συστημα ενος εκ. νταλαρς. Δες διαστασεις χωρου, στησιμο και ειδικα την ΔΙΑΧΥΣΗ!! :gotcha:
Ωωωωω, τέλειο!! Αύριο πάω να αγοράσω μελαμίνες απο το praktiker για να φτιάξω κι εγώ τέτοια διάχυση!!!! Ουάου!!!!
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.492
Reaction score
37.569

ει Αστρο, εδω εισαι ετσι ? χαιρομαι γιατι ξαναμπηκαμε στο θεμα, μονο καλο θα του κανεις μπορει να αρεσει και στη συζυγο .. εχεις καπου κατοψη του χωρου?
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774

ει Αστρο, εδω εισαι ετσι ? καλο θα του κανεις μπορει να αρεσει και στη συζυγο .. εχεις καπου κατοψη του χωρου?
Εδώ είμαι εγώ! Για κάτοψη μπορώ να κάνω ένα σχέδιο μέχρι τη Δευτέρα ( λογικά πρέπει να μετρήσω πόρτες, δοκάρια και κολώνες ).
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Θενκς! Πολλα με παρηγορουν!


Συστημα ενος εκ. νταλαρς. Δες διαστασεις χωρου, στησιμο και ειδικα την ΔΙΑΧΥΣΗ!! :gotcha:
Σιγα τα ωα !!
Αν βγαλεις απεξω το αναμα των συσκευων που παντα συνεπαιρνει , καθως σ' ενα σοβαρο χαϊεντ συστημα μονο ο ιδιοκτητης μπορει να το κανει
(εξαιρειται ο αυτιας που το κανει με τον διακοπτη του θερμοσιφωνα)
και το κοματι του λαντσια ,
τα αλλα δε λενε και πολλα ...
 


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.492
Reaction score
37.569
νταξ, old new school hifi (90s) το σεταπιον, μια χαρα, ο χωρος θελει ολικο φτιαξιμο δηλαδη κρατα μονο καναπε και χαλι , και τη τιβι στη θαλασσα και τα ραφια τοποθετηση αλλου... το ρακ περνα το μια γερη μοντιφια με αλλαγμενη προσοψη "rustik" καπως ετσι το λενε και ειναι στη μοδα τελευταια.
δεν θα ασχολιομουν παραπερα και θα απολαμβανα τη μουσικη.
αναβαθμιση δε θα προτεινα καπου - εκτως απο ενεργα εν προκειμενο, μιας και δεν βλεπω αναλογικες(συμπεριλαμβανομενου του cd) πηγες.
 



Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Και ενα λαδι βαν ντε χουλ βλεπω...
Που το παρατήρησες βρε θηρίο;;; χαχαχαχαχα!!! Πουλήθηκε αυτό. Όπως και το kimber hero.

Το μεταξα ειναι τριαρι ?
Αν σου πω ότι δεν ξέρω? Όπως δεν ξέρω και πως βρέθηκε εκεί. Μυστήριο.
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Εδώ είμαι εγώ! Για κάτοψη μπορώ να κάνω ένα σχέδιο μέχρι τη Δευτέρα ( λογικά πρέπει να μετρήσω πόρτες, δοκάρια και κολώνες ).
Το σεντονι στην TV?Για μπασσοπαγιδα ξεχνα το-δεν παιρνει την εγκριση μου...

:p
 

A

amoustakas

Guest
Το σεντονι στην TV?Για μπασσοπαγιδα ξεχνα το-δεν παιρνει την εγκριση μου...

:p
Ρε συ γιατί δε γράφεις το "κατά Γιάνννη" ευαγγέλιο; Μόνο οι άλλοι θα γράφουν δηλαδή ευαγγέλια. Αφού έχεις και το όνομα και τη χάρη. :lol:
 


Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Ρε συ γιατί δε γράφεις το "κατά Γιάνννη" ευαγγέλιο; Μόνο οι άλλοι θα γράφουν δηλαδή ευαγγέλια. Αφού έχεις και το όνομα και τη χάρη. :lol:
Για σοβαρους λογους!!

Εδω μεσα υπαρχει ενας πατερ Διαχυσιος-αιρετικος ακολουθος της θρησκειας Toole et al!Διαχεει και ισοσταθμιζει το λογο του!

Αν ονομαστω πατερ Κουβερτοαπορροφησιος,θα μπορουσα και εγω να διδαξω κατι απο τα διδαγματα μου!Ιδου ενα απο τα τεκνα μου:
Screenshot_20191122-103038_Chrome.jpg
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
1574424431891.png

1574424467345.png


Θα περιμένουμε δε και...μετρήσεις να μας δείξουν κατά πόσον η απόσπαση του λάβαρου εκ δεξιών συνετέλεσε στην βελτίωση της ακουστικής συμπεριφοράς...:roflmao:
Για σοβαρους λογους!!

Εδω μεσα υπαρχει ενας πατερ Διαχυσιος-αιρετικος ακολουθος της θρησκειας Toole et al!Διαχεει και ισοσταθμιζει το λογο του!

Αν ονομαστω πατερ Κουβερτοαπορροφησιος,θα μπορουσα και εγω να διδαξω κατι απο τα διδαγματα μου!Ιδου ενα απο τα τεκνα μου:
View attachment 144570
Ισοστάθμιση θα σου χρειαστεί ούτως ή άλλως για την επιθυμητή κλίση στην καμπύλη-στόχο Γιάνννηηη....

Σε κάθε σύστημα ευρισκόμενο σε κατάσταση ελάχιστης φάσης η ισοστάθμιση εξομαλύνει και τη χρονική του απόκριση Γιάνννηηη...

Και αυτό είναι το ζητούμενο από την παθητική ακουστική φροντίδα και το στήσιμο δεδομένου setup.Να γίνονται κατά τρόπον ώστε να εξασφαλιζόταν μια κατάσταση ελάχιστης φάσης σε όσο δυνατόν ευρύτερες ζώνες του φάσματος κι εντός του χώρου ακρόασης Γιάνννηηη...
 
Last edited:


Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
View attachment 144571
View attachment 144572

Θα περιμένουμε δε και...μετρήσεις να μας δείξουν κατά πόσον η απόσπαση του λάβαρου εκ δεξιών συνετέλεσε στην βελτίωση της ακουστικής συμπεριφοράς...:roflmao:

Ισοστάθμιση θα σου χρειαστεί ούτως ή άλλως για την επιθυμητή κλίση στην καμπύλη-στόχο Γιάνννηηη....

Σε κάθε σύστημα ευρισκόμενο σε κατάσταση ελάχιστης φάσης η ισοστάθμιση εξομαλύνει και τη χρονική του απόκριση Γιάνννηηη...

Και αυτό είναι το ζητούμενο από την παθητική ακουστική φροντίδα και το στήσιμο δεδομένου setup.Να γίνονται κατά τρόπον ώστε να εξασφαλιζόταν μια κατάσταση ελάχιστης φάσης σε όσο δυνατόν ευρύτερες ζώνες του φάσματος κι εντός του χώρου ακρόασης Γιάνννηηη...
Πιστευε μετα ερευνης,τεκνον μου!

Ακομα δεν ειδατε τις μετρησεις μου,Γιανννη τον βαφτισατε!!!!Χαχα!
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Πιστευε μετα ερευνης,τεκνον μου!

Ακομα δεν ειδατε τις μετρησεις μου,Γιανννη τον βαφτισατε!!!!Χαχα!
Δεν χρειάζεται να πίστευα σε όσα είναι επιστημονικώς τεκμηριωμένα μέσω έρευνας Γιάνννηηη...
(Θα ήταν δεδομένα είτε τα πίστευα είτε όχι)

Και ούτε χρειάζεται να έβλεπα μετρήσεις για να εκτιμούσα ή όχι το setup σου.
(το εκτιμώ είτε προβιβαστεί στις μετρήσεις είτε όχι)

Θα μ'ενδιέφερε όμως να τους δίνεις ορθή ερμηνεία και να μην παρασύρεσαι από έωλους αφορισμούς σε...άλλα fora. ;)
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • rose.athens
    Not in the mood Mod

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.087
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top