Barista Corner


Μηνύματα
1.226
Reaction score
2.039
Εχω 7 κουτια kudu habit. Ψηθηκαν και συσκευαστηκαν στις 27/11/2021. Ειναι σφραγισμενοι οπως ερχονται απο την kudu. Ηταν εντος του σπιτιου ολο αυτο το διαστημα. Δε γνωριζω την κατασταση του καφε αλλα μυριζει ακομη καλα. Ειναι αλεσμενος και δε μου κανει. Παραλαβη απο το σπιτι μου Αθηνα. Εννοειται δωρεαν.
 


Μηνύματα
12.849
Reaction score
10.064
Εχω 7 κουτια kudu habit. Ψηθηκαν και συσκευαστηκαν στις 27/11/2021. Ειναι σφραγισμενοι οπως ερχονται απο την kudu. Ηταν εντος του σπιτιου ολο αυτο το διαστημα. Δε γνωριζω την κατασταση του καφε αλλα μυριζει ακομη καλα. Ειναι αλεσμενος και δε μου κανει. Παραλαβη απο το σπιτι μου Αθηνα. Εννοειται δωρεαν.
Μπορώ να τα πάρω;
 



xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.713
Reaction score
83.416
Φέτος δεν άντεξα άλλο Nespresso στο εξοχικό. Χθες κουβάλησα μύλο, μηχανή και συνοδευτικά. Πέρασα από Chain Coffee και KUDU για βδομαδιάτικες προμήθειες και ξύπνησα μέσα στη χαρά.
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.378
Reaction score
30.548
Στο εξοχικό το καλοκαίρι παίρνω μόνο μια brika για μόκα, και ένα βάζο καφέ που μόλις θα έχω αλέσει. Η μόκα δεν είναι εσπρέσο, αλλά τουλάχιστον έχει άρωμα, και καμιά σχέση με τα τυπικά που σερβίρουν τριγύρω.
 


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.713
Reaction score
83.416
Για να δοκιμασουμε και το kudu, πηραμε απο 2 ποικιλιες, τι λετε;

View attachment 261399
Ο Kiandu λόγω washed επεξεργασίας έχει μεγαλύτερη οξύτητα και είναι πιο κοντά στο γούστο μου.

Τον Uraga δεν τον έχω δοκιμάσει αλλά σπάνια απογοητεύτηκα από specialty καφέ Αιθιοπίας.
 






Μηνύματα
2.120
Reaction score
5.566
Lelit Grace
Eureka MIGNON ZERO

καφεδες απο blackmilk, roundcup, taresso , kudu απο Ελλαδα
roastmarket Γερμανία

Kenya Kirinyaga + Ndumberi
Honduras Marcala
Costa Rica Colibri Tarrazu
Peru Incahuasi (αν βρω)
Εχεις ρυθμισει πιεση στα 9 η ειναι οπως ηταν απο μαμα;
 


Μηνύματα
14.980
Reaction score
20.646
Απο καθαριοτητα ΓΤΠ το οτι γραφει οτι εχει καφέδες απο το kudu δεν λεει κατι. Υπιες καφε απο εκει και δεν ετρεχες;
2 φορές τη μέρα.

Αιτραβαρεθαμεπειςγιατοχωριομ
Είπα να δοκιμάσω και εγώ κάτι από Kudu. Σημερινή παραλαβή!!
View attachment 265812
Τον αριστερό τον έχω δοκιμάσει και με άρεσε
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.595
Μηνύματα
2.865.306
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top