Dolby Atmos: Εν αρχή ην.. ενα ζευγος dali 7

Timaras

*****
Μηνύματα
2.887
Reaction score
2.078
Alienist?

Για κάτσε να ψάξω..
[DOUBLEPOST=1526249935][/DOUBLEPOST]
Δεν χρειάζονται οκτάρια woofers στο συγκεκριμένο σύστημα.
Μάλλον τα 6,5άρια της εταιρίας ταιριάζουν καλύτερα.
 

Μηνύματα
3.663
Reaction score
5.496
Δεν χρειάζονται οκτάρια woofers στο συγκεκριμένο σύστημα.
better safe than sorry αλλα οντως με αυτη τη τιμη ειναι λιγο ανισοκατανεμημενο το budget. Πήγαινε για φτηνοτερα σιγουρα.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.277
Reaction score
93.717
2 ζευγη dali phantom E-80 (416 euros)
Επειδή, όπως ήδη διάβασες, η τιμή για 2 ζεύγη είναι 832€, μπορείς άνετα να πας στα Ε-60 με 630€ τα 4.
 

Μηνύματα
3.663
Reaction score
5.496
Επειδή, όπως ήδη διάβασες, η τιμή για 2 ζεύγη είναι 832€, μπορείς άνετα να πας στα Ε-60 με 630€ τα 4.
Μηπως να παει σε κατι ακομα πιο οικονομικο; ατμος ειναι στη τελικη..... ας κρατησει τα λεφτα για σαμπ...
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.277
Reaction score
93.717
Μηπως να παει σε κατι ακομα πιο οικονομικο; ατμος ειναι στη τελικη..... ας κρατησει τα λεφτα για σαμπ...
Τι να σου πω; :idk:

Εγώ έχω βάλει τα ίδια και για surround και για atmos και δεν το μετάνιωσα. Στο σπορ υπάρχουν πολλοί βλαμμένοι σαν κι εμένα. :D
 

Timaras

*****
Μηνύματα
2.887
Reaction score
2.078
Όλα έχουν να κάνουν από το τί απαιτήσεις έχεις και πόσα θες/μπορείς να δώσεις!
 

Μηνύματα
778
Reaction score
375
Τι να σου πω; :idk:

Εγώ έχω βάλει τα ίδια και για surround και για atmos και δεν το μετάνιωσα. Στο σπορ υπάρχουν πολλοί βλαμμένοι σαν κι εμένα. :D
Ποια ακριβώς έχεις εσυ rose?
 





Μηνύματα
778
Reaction score
375
Για πειτε μου βρε παληκαρια... "Μετραει" το 5.1.4 εναντι του 5.1??? Αξιζει? Ποιες οι εντυπωσεις σας?
Υπαρχει καποιος που το μετανοιωσε ή που θεωρει πως ΔΕΝ αξιζει τα τοσα επιπλεον χρηματα?
 

Μηνύματα
3.663
Reaction score
5.496
Για πειτε μου βρε παληκαρια... "Μετραει" το 5.1.4 εναντι του 5.1??? Αξιζει? Ποιες οι εντυπωσεις σας?
Υπαρχει καποιος που το μετανοιωσε ή που θεωρει πως ΔΕΝ αξιζει τα τοσα επιπλεον χρηματα?
Εγω δεν εχω ατμος. Ο λογος βεβαια ειναι οτι για να παρω τον pre pro που ηθελα ξεφευγε η τιμη οποτε εκατσα στα αβγα μου. Ειναι ολα σχετικα. Αν ειχες jtr σε 5.1 μαλλον θα ηταν καλυτερα απο 7.1.4 της dali. (Το μαλλον το εβαλα για να ειμαι ευγενικος)
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.277
Reaction score
93.717
Για πειτε μου βρε παληκαρια... "Μετραει" το 5.1.4 εναντι του 5.1??? Αξιζει? Ποιες οι εντυπωσεις σας?
Υπαρχει καποιος που το μετανοιωσε ή που θεωρει πως ΔΕΝ αξιζει τα τοσα επιπλεον χρηματα?
Η πρώτη μου εντύπωση από Atmos ήταν το Revenant στην αίθουσα 4 του Mall. Την επόμενη κιόλας μέρα παρήγγειλα 4 JBL Control One, και λίγες μέρες μετά πήρα τον Yamaha CX-A5100 και ένα τετρακάναλο τελικό για τα Atmos. :D

Αν το ζήσεις, δεν υπάρχει επιστροφή...
 


Μηνύματα
778
Reaction score
375
Η πρώτη μου εντύπωση από Atmos ήταν το Revenant στην αίθουσα 4 του Mall. Την επόμενη κιόλας μέρα παρήγγειλα 4 JBL Control One, και λίγες μέρες μετά πήρα τον Yamaha CX-A5100 και ένα τετρακάναλο τελικό για τα Atmos. :D

Αν το ζήσεις, δεν υπάρχει επιστροφή...
Κατσε.. Αλλον ενισχυτη θελουν τα ατμος? Αν παρω εναν 7.1.4 πχ δεν αρκει?
 

Μηνύματα
319
Reaction score
547
Κατσε.. Αλλον ενισχυτη θελουν τα ατμος? Αν παρω εναν 7.1.4 πχ δεν αρκει?
O Yamaha CX-A5100 είναι προενισχυτής. Χρειάζεται και τελικούς. Οι ραδιοενισχυτές είναι ...all in one. Δεν θέλουν άλλο ενισχυτή τα atmos. Αρκεί αυτός που θα επιλέξεις να το υποστηρίζει (η πλειοψηφία δηλαδή των av τα τελευταία 3 χρόνια περίπου).
 

Μηνύματα
3.663
Reaction score
5.496
Η πρώτη μου εντύπωση από Atmos ήταν το Revenant στην αίθουσα 4 του Mall. Την επόμενη κιόλας μέρα παρήγγειλα 4 JBL Control One, και λίγες μέρες μετά πήρα τον Yamaha CX-A5100 και ένα τετρακάναλο τελικό για τα Atmos. :D

Αν το ζήσεις, δεν υπάρχει επιστροφή...
Εγω πιστευω οτι ενα 7.1 σοβαρο ειναι η βαση. Απο εκει και περα σιγουρα το ατμος ειναι ξεχωριστή εμπειρία αλλα η βαση ειναι το 7.1
 

Timaras

*****
Μηνύματα
2.887
Reaction score
2.078
Εγώ πάλι πιστεύω ότι ακόμα και 5.1 να έχεις,όταν ταβανώσεις ηχεία θα πας αλλού σε αποτέλεσμα και αίσθηση!
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
.
Εγω πιστευω οτι ενα 7.1 σοβαρο ειναι η βαση. Απο εκει και περα σιγουρα το ατμος ειναι ξεχωριστή εμπειρία αλλα η βαση ειναι το 7.1
Σωστός ,τ'αποπάνω είναι το κερασάκι στην τούρτα,τι να το κάνεις αν πάσχεις αλλού σε βασικά σημεία.Όλα τα είχε η μαριωρή ο φερετζές τις έλειπε.:D
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.865.396
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top